Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Video: VAR posvětil krále střelců. Ptáme se: byl Jurečka v ofsajdu?

Aktualizováno
27. květen 2024
Sdílejte:
Václav Jurečka dal v posledním kole dva góly Mladé Boleslavi a obhájil tak korunu pro krále ligových střelců. Obě branky přezkoumával delší dobu VAR a nezrušil je. Jak byste rozhodli vy?
Václav Jurečka, král střelců české ligy za sezony 2022/23 a 2023/24.Foto: Profimedia / Milan Kammermayer

Slavia v posledním zápase sezony porazila doma Mladou Boleslav 4:0 a splnila si tak oba cíle, se kterými do zápasu šla. Zakončila sezonu vítězně a získala korunu pro krále střelců.

Před posledním kolem byl s 18 góly mezi střelci Fortuna ligy první plzeňský Pavel Šulc, ten ale kvůli kartě z finále poháru do zápasu na Letné nastoupit nemohl.

Před posledním kolem si tak jeho pronásledovatelé z pražských S mohli cennou individuální trofej vykopat přímo na hřišti. Václav Jurečka a Jan Kuchta byli na 17 trefách, Veljko Brimančević a Mojmír Chytil na 16. Všichni čtyři byli v základních sestavách svých týmů.

Trefil se ale jen Jurečka, když Kuchta neproměnil proti Plzni penaltu. Slávistický střelec tak po dvojitém zásahu do sítě Boleslavi obhájil loňské prvenství mezi ligovými kanonýry. Loni měl 20 gólů za 27 zápasů, teď bere korunu za 19 tref v 32 utkáních.

Po Boleslavi se řešilo, jestli měly jeho branky kvůli Jurečkovu možnému ofsajdovému postavení platit. „Přiznám se, že pod kontrolou jsem to úplně neměl. Když jsem koukal na opakovačky, obě situace byly hraniční. Jsem rád, že VAR stál tentokrát při nás,“ zmínil pro klubový web sám střelec.

První Jurečkův gól proti Mladé Boleslavi.

„Situace jsem viděl jen na velkých obrazovkách na hřišti. Byl jsem přesvědčený o tom, že to ofsajdy byly. Přišlo mi to tak, ale rozhodnutí bylo jiné. Respektuji ho,“ uvedl boleslavský trenér David Holoubek po zápase.

I slávistický kouč Jindřich Trpišovský viděl před tiskovou konferencí záběry jen na obrazovce na stadionu. „A nezávidím nikomu tohle rozhodování bez kalibrované čáry. Já bych to dělat nechtěl. Bylo to strašně těsné. Záleží také na tom, kdy se situace zastaví. Mrzí mě, že je to přezkoumávání tak dlouhé, jsou prostoje, rozbíjí to zápas,“ prohlásil Trpišovský.

Druhý Jurečkův gól proti Mladé Boleslavi.

Byl Václav Jurečka podle vás při druhé brance proti Boleslavi v ofsajdu?

„Jednalo se o hraniční situaci, kdy nebylo průkazné, zda šlo o ofsajd. VAR správně neintervenoval,“ zhodnotila v pondělí oba Jurečkovy góly komise rozhodčích. K delšímu čekání na výsledek prověřování u prvního uvedla, že měl VAR technickou závadu.

Kalibrovanou čáru rozhodčí u VARu dostanou od příští sezony, byla to jedna z podmínek tendru LFA na vysílatele ligy pro příštích pět let. O2 jako výherce soutěže musí pořízení a aplikaci technologie zaplatit ze svého. Rozhodování o ofsajdech by tak v příští sezoně mělo být v Česku přesnější.

Zpět ale ke králi střelců. „Individuálně to pro mě znamená hodně, hned bych to ale vyměnil za titul, který mi ve sbírce schází. Strašně bych ho chtěl vyhrát, je to celé trošku hořké,“ přiznal Jurečka. Ten do Slavie přišel před minulou sezonou ze Slovácka, se sešívanými v lize skončil dvakrát druhý za Spartou a má jednu trofej za vítězství v loňském ročníku českého poháru.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s