Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: V Hradci mění trávník, ukázali „obnaženou“ plochu

26. únor 2024
Sdílejte:
O víkendu si na něj stěžovali trenéři, teď se dal klub do akce. V Hradci zkoušeli i jiná řešení, ale nakonec musí část trávníku kompletně vyměnit.
Hradecký stadion v pondělí 26. února.Foto: FC Hradec Králové

„Pravá polovina hřiště (na stadionu v Hradci) to je tragédie, je tam hodně písku, málo trávy, tam se nedá mluvit o kombinaci. Fotbalu to neprospívá, ale je to pro oba stejné,“ říkal v sobotu po zápase s Mladou Boleslaví (0:0) Václav Kotal, trenér domácích.

„Diváci neviděli moc pěkné utkání. Bylo to jednoznačně ovlivněno stavem hrací plochy, která byla horší a horší,“ dodal David Holoubek, trenér hostů.

Představitelé hradeckého klubu o problémech vědí a tak se hned na začátku týdne pustili do výměny části trávníku, který byl v nejhorším stavu.

„Černobílý klub se snažil, aby k výměně hrací plochy dojít nemuselo. Pod trávníkem od prosince topil, od 10. ledna pak zvedl teplotu na dvanáct stupňů Celsia v hloubce dvaceti centimetrů pod povrchem z důvodu dosetí trávníku, které proběhlo 17. ledna. Nyní přišla na řadu plánovaná výměna části hřiště, která dřív nebyla možná z vegetačních důvodů,“ uvedl hradecký klub na svém webu.

Klub má na výměnu dostatek času, protože příští domácí zápas na stadionu v Malšovicích hraje až 9. března. Půjde o ligové derby s Pardubicemi.

Podobné rychlé výměny trávníku nejsou neobvyklé. Naposledy ji předvedla v létě Slavia.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s