E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Video: Naštvaný Látal odešel z rozhovoru. Nezvládl otázky na možný vyhazov

19. září 2023
Sdílejte:
Jablonec pod ním čeká už osm ligových kol na výhru. A trenér Radoslav Látal vypadá podrážděně…
Radoslav Látal udílí pokyny.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Jablonec má po třetím místě ze sezony 2020/21 za sebou dva ročníky, kdy skončil ve skupině o záchranu. Před aktuální sezonou výrazně posílil (ve fotbalovém zákulisí se mluví o tom, že to majitel Miroslav Pelta udělal výrazně na dluh, jak o tom píše Luděk Mádl ve svém sloupku Je to kulatý). Ze Sparty přišli Václav Drchal (přestup s možností zpětného odkupu) a Matěj Polidar s Filipem Součkem (oba na hostování), ze Zlína Vachtang Čanturišvili nebo ze Skalice kolumbijský obránce Haiderson Hurtado.

Na lavičku si pak jablonečtí po nepovedeném experimentu s Davidem Horejšem, který na Střelnici neuspěl se svým progresivním přístupem, opět pořídili zkušenějšího a konzervativnějšího kouče, tentokrát v osobě Radoslava Látala.

„Bude to hodně o poctivé práci. Samozřejmě, u nás trenérů to záleží na výsledcích a všechno se od toho odvíjí. Chtěl bych Jablonec vytáhnout výš tam, kam patří. Vzpomínám na časy, kdy se tady hrála Evropská liga, to jsem byl v Trnavě a taky jsme se dostali do skupiny,“ říkal nový trenér Jablonce na konci června. Teď jsme o dva a půl měsíce dál a výsledky zatím nepřicházejí. Jablonec je po osmi ligových kolech čtrnáctý s bilancí pěti remíz a třech porážek.

A protože nejsou výsledky, množí se dotazy, zda se pod Látalem v Jablonci neotřásá židle. Však sám ještě nedávno říkal, že u trenérů vše závisí na výsledcích. Jenomže trenér, který už vedl třeba Baník, několik týmů v Polsku, běloruský Brest nebo Olomouc a jako hráč má stříbro z Eura 1996 nebo vítězství v Poháru UEFA se Schalke z roku 1997 a měl by tedy umět unést tlak, který k jeho práci patří, tyhle dotazy nezvládá. Minimálně tedy v podání Davida Nyče z O2 TV, který se na to Látala ptal po nedělní remíze s Libercem 1:1. Za nás skvělá práce reportéra a špatná od trenéra. Ale posuďte sami…

Související články

Chelsea pod drobnohledem. Abramovič byl nejlepší majitel, říkají Pikous a Minha

Proč to v Chelsea nefunguje? V čem se lišili poslední dva majitelé? A pod kterým trenérem hrála v tomto miléniu nejlepší fotbal? Sportovní novináři a experti na Premier League Jan Pikous a Martin Minha rozebírají minulost, současnost i budoucnost slavného londýnského klubu.

Podcast

Komentář: Český fotbal pro fanoušky aneb nejde jen o plot v Edenu

Zástupce Slavie pokračuje v debatě o plotech v sektorech hostů na fotbalových stadionech v Česku. Co klub požaduje a jak toho chce dosáhnout? Se zákonodárci a zástupci policie by se prý měla otevřít i diskuze o policejních opatřeních na fotbale a možnostech používání pyrotechniky.

Fanoušci

Video: Parádní oslava! Lingr a Hancko vystřelili Feyenoordu finále

Československé duo hájící barvy Feyenoordu Rotterdam mělo svůj den. V semifinále nizozemského poháru dali oba hráči, kteří se ještě nedávno proháněli po trávnících ve Fortuna lize, každý po gólu a otočili průběh zápasu s Groningenem.

Feyenoord
Popup se zavře za 8s