Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Vašulín jde do Plzně. Zná se s trenérem Koubkem

13. červen 2024
Sdílejte:
Plzeňská Viktoria hlásí po Tomovi Slončíkovi další letní posilu. Červenomodrý dres bude oblékat útočník Daniel Vašulín, který přichází z Hradce Králové a v Plzni podepsal tříletý kontrakt.
Daniel Vašulín podepsal v Plzni. Sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář z toho má radost.Foto: FK Viktoria Plzeň

Šestadvacetiletý útočník přichází do Viktorie Plzeň z Hradce Králové, v jehož dresu odehrál tři sezony a v 92 ligových zápasech nastřílel 20 branek. Mimochodem dvě sezony jej vedl i současný kouč Viktorky Miroslav Koubek. V té poslední už ne a Vašulín v ní měl bilanci sedm gólů a jednu asistenci za 34 startů. Dřív se spekulovalo i o zájmu Slavie o Vašulína.

„Jde o typově silového útočníka s velmi dobrou koncovkou, navíc je na tom dobře i po běžecké a herní stránce. Ve svém stále mladém věku je to pro nás zajímavý hráč, u něhož vidím v novém prostředí prostor pro výkonnostní akceleraci. Má potenciál,“ řekl Koubek.

„Daniel Vašulín je hráč, který svým somatotypem i věkem zapadá do naší koncepce. Vidíme u něj možnost dalšího fotbalového vývoje a v rámci celého sportovního úseku jsme se na něm shodli a jsme rádi, že ho můžeme nyní přivítat v našem klubu. V dresu Hradce, odkud ho velmi dobře zná i náš trenér, předváděl nadstandardní výkony a věříme, že na ně naváže právě u nás,“ dodal sportovní ředitel klubu Daniel Kolář.

Daniel Vašulín absolvoval lékařskou prohlídku a následně podepsal s Viktorkou tříletý kontrakt. „Viktorka? Pro mě obrovská výzva. Už se těším, až to všechno příští týden vypukne. Jak znám trenéra, příprava bude určitě náročná, ale přesně tak je to potřeba. Věřím, že se na sezonu skvěle připravíme. A taky se těším na fanoušky,“ uvedl bezprostředně po podpisu smlouvy.

Nová posila Viktorky se těší i na svou premiéru v evropských pohárech. „Poháry jsem ještě nehrál, pro každého hráče je to obrovské lákadlo. Budeme se chtít určitě porvat o Evropskou ligu,“ měl jasno. Viktoria startuje ve třetím předkole Evropské ligy.

„Daniel Vašulín se jednoznačně zařadil mezi nejzajímavější útočníky české nejvyšší soutěže. Jeho výjimečnost spočívá v kombinaci skvělé fyzické dispozice, herní inteligence a skvělého charakteru. O tento sportovní posun měl Dan velký zájem, na náročné prostředí v kombinaci s evropskými ambicemi Plzně se hodně těší. Jsem přesvědčen, že je na tuto výzvu stoprocentně připraven,“ řekl Viktor Kolář, šéf společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje.

Viktoria má na pozici útočníků značný výběr. V kádru jsou reprezentant Tomáš Chorý, Rafiu Durosinmi, který se stále dostává z těžkého zranění, Idjessi Metsoko a Matěj Vydra. Jan Kliment z Plzně odešel po konci smlouvy do Olomouce.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s