Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Slavia se chystá na historické derby. V Edenu oslaví titul

11. květen 2023
Sdílejte:
Slavia v neděli završí skvělou sezonu v ženském fotbale domácím derby. Co pro velký zápas chystá? Je liga kvalitnější než dřív? S jakými cíli půjde do příštího ročníku? A bude výrazně posilovat? V rozhovoru odpovídá manažerka ženského týmu Jaroslava Poláčková Rinnerová.
Před rokem slávistky i s Jaroslavou Rinnerovou slavili titul v Edenu při zápase mužského áčka, teď si užijí kompletně vlastní slávu.Foto: SK Slavia Praha

Obhájili jste titul, dvě kola před koncem už je to matematicky jisté. Teď to oslavíte velkým derby na hlavním slávistickém stadionu v Edenu. Jak velký okamžik to je pro ženský tým a vlastně i celou Slavii?

Je to pro nás několik „poprvé“. Poprvé odehrajeme derby na hlavním slávistickém stadionu, poprvé zde také budeme přebírat mistrovský pohár. Moc se na tu událost samozřejmě těšíme. Vedení klubu ženský fotbal podporuje, chodí na naše zápasy a tenhle zápas je dobrým krokem jak pro nás, tak pro fanoušky. Přeji si, abychom to zvládli i výsledkově, aby oslavy měly ještě větší náboj.

Na co se mohou fanoušci během nedělního derby těšit? Proč by měli dorazit?

Do Edenu na Slavii chodíte vždy s radostí. Teď máte dokonce jistotu, že po zápase budou mistrovské oslavy. Lákadlo je to velké. Vím, že se chystá dobré jídlo, pití, soutěže, fan zóna i další zajímavý program.

Proč je výkop už ve 12:30?

Cílem byl plnohodnotný televizní přenos, který bude zahrnovat jak studio, samotný zápas, tak předávání poháru a oslavy. S televizí O2 se nám podařilo najít takový čas, který to celé umožní. Holky i diváci nejen na stadionu, ale i u televizních obrazovek si to budou moci užít naplno. U nás je to čas netradiční, ale třeba sobotní Premier League takto startuje pravidelně.

Jaká návštěva by se vám líbila, na jaké číslo cílíte?

Mám radost z toho, že si holky užijí tu krásnou atmosféru. Zvednout mistrovský pohár přímo v Edenu je sen. Máme nejlepší fanoušky v ČR a věřím, že to s námi přijde oslavit co nejvíc slávistů.

Chtěli byste v Edenu hrát ligové zápasy pravidelně? Nebo je pro vás příjemnější hrát na menším stadionu v Horních Měcholupech, kde jste v bližším kontaktu se stovkami diváků, které na vaše zápasy obvykle chodí?

Letos jsme se do Edenu dostaly třikrát. Dvakrát s Ligou mistryň a teď s ligovým derby. Hrát tu je vrchol pro každého, kdo někdy oblékl sešívaný dres. Vzhledem k vytíženosti áčka kluků je to složitější, ale cítíme podporu a myslím, že kdykoliv bude šance, umožní nám vyběhnout na trávník právě tady. V Horních Měcholupech máme domácí areál, kde jsme nadmíru spokojené, ale Eden je samozřejmě nejvíc. Myslím, že právě pražská derby jsou pro velký stadion ideální příležitostí.

Dres za deset milionů, ubytování i setkání s idoly. Jak český fotbal pomáhá Ukrajině

Tři kluby, tři příběhy pomoci Ukrajině. Stejně jako velká část naší země, i český fotbal se zapojil do pomoci státu ničeného ruskou agresí. A ukázal, že když je potřeba, dokáže potenciál nejpopulárnějšího sportu u nás naplno využít pro dobrou věc.

Přečíst

Jak celkově hodnotila aktuální ligový ročník? Stoupá kvalita soutěže?

Vyrovnané souboje v rámci skupiny o titul jasně ukazují, že už to není jen Slavia a Sparta. Slovácko i Liberec zásadně promluvily do ligy a každý rok se kvalita soutěže posouvá. Mám z toho radost, protože větší konkurenční boj nás neustále žene dopředu. O to cennější ten titul je. Český ženský fotbal má potenciál a jsem ráda, že zápasy jako třeba derby v Edenu nebo na Letné to dokazují. Rozvoji ženského fotbalu se věnujeme dlouhodobě a myslím, že se to odráží na úrovní celé ligy.

V mistrovské skupině vedle pražských S hrají ještě Liberec a Slovácko, které teď v sobotu od 17 hodin také na hlavním stadionu v Uherském Hradišti čeká přímý souboj o třetí místo, které ještě zaručuje účast v předkole Ligy mistryň. Koho z těch dvou týmů na konečné třetí místo favorizujete?

Slovácko má velikou výhodu domácího prostředí. Na tomto stadionu zvládly spoustu utkání a opravdu mohou říct, že hrají na domácí půdě. Další nevýhodou pro Liberec je také to, že v posledních osmi dnech odehrály tři velmi těžké zápasy. Proto mírně favorizuji Slovácko. Ale je to fotbal, stát se může cokoliv.

Pojďme zpět ke Slavii. Bude u mužstva pokračovat i v příští sezoně trenér Karel Piták?

Karel Piták dovedl tým k mistrovskému titulu a postupu do základní skupiny Ligy mistryň. Splnil tedy všechny naše sportovní cíle a o změně trenéra neuvažujeme.

S jakými cíli půjdete do příští sezony? V Česku je to asi jasné, ale co v Lize mistryň? Jsou reálné ambice dostat se ze skupiny do čtvrtfinále?

Nezapomínejme, že nás ještě čeká finále poháru. Takže než začne příští sezona, popereme se ještě o jednu trofej. Věřím, že holky titul nakopne a získáme „double“. Na tuzemské scéně je to samozřejmě obhajoba titulu. V Evropě je cílem základní skupina Ligy mistryň. V ní pak větší bodový zisk než letos (Slavia ve skupině s Wolfsburgem, AS Řím a St. Pöltenem získala dva body z 18 možných – poznámka redakce).

Chystáte výrazné posilování kádru? A vidíte dostatek možných posil v Česku, nebo musíte přivádět kvalitní nové hráčky především ze zahraničí?

Koukáme k nám i ven. V hledáčku máme jednu, dvě velice zajímavé hráčky. Věříme ale v sílu stávajícího kádru a primárně se budeme snažit jej udržet pohromadě.

Jak si zahraniční posily vyhlížíte? Máte pro ženský tým speciální skautingové oddělení?

Nejčastěji jsou to vzájemné zápasy, kontakty skautů nebo tipy agentů specializujících se na ženský fotbal. Když máme zajímavý tip nebo o někoho opravdu velký zájem, jedou se podívat sami trenéři. Na specializované části skautingu pracujeme.

Evidujete po aktuální povedené sezoně, kdy se slávistky ukázaly právě i ve skupině Ligy mistryň, zájem o vaše hráčky ze zahraničí?

Je pravda, že konkrétní zájem o jednu z našich hráček evidujeme, přestupní trh se ale ještě nerozpohyboval. Týmy z top lig Slavii vnímají a i historické přestupy Svitkové nebo Votíkové tomu napomáhají.


Související články

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář

Video: VAR posvětil krále střelců. Ptáme se: byl Jurečka v ofsajdu?

Václav Jurečka dal v posledním kole dva góly Mladé Boleslavi a obhájil tak korunu pro krále ligových střelců. Obě branky přezkoumával delší dobu VAR a nezrušil je. Jak byste rozhodli vy?

Česká liga
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s