Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Slavia chystá novou halu v Edenu. Pro hokej i další sporty

02. říjen 2023
Sdílejte:
Pražská Slavia ve svém vršovickém areálu v Edenu chystá novou multifunkční halu pro šest až sedm tisíc lidí.
Areál v Edenu: vlevo bazén, vpravo hokejová hala.Foto: Michal Šula / Mafra / Profimedia

„Rádi bychom vybudovali halu nejen pro lední hokej, ale s multifunkčním využitím i pro ostatní sporty, jako jsou třeba házená nebo i basketbal. Zároveň vidíme, že je tu určitá díra na trhu. Pro některé akce už je hala s diváckou kapacitou kolem 3000 osob malá, ale osmnáctitisícová O2 Arena ve Vysočanech zase stále příliš velká. Takže kdyby se nám podařilo vybudovat halu pro 6-7000 diváků, mohla by mít velké uplatnění nejen pro slávistický sport, ale i pro řadu akcí českých reprezentací v různých odvětvích halových sportů,“ říká Jiří Vrba předseda představenstva Sportovního klubu Slavia, tedy takzvané velké Slavie, která zastřešuje celkem 35 oddílů z různých sportovních odvětví včetně fotbalu.

„Pracujeme na tom, abychom podstatnou část prostředků poskládali z vlastních a privátních zdrojů. Samozřejmě, pokud by nám v rámci nějakého dotačního titulu pomohl stát či hlavní město Praha, pomohlo by nám to,“ pokračuje Vrba v rozhovoru s klubovým webem. Nezmiňuje v něm, s jakou konkrétní částkou Slavia na vybudování haly počítá. Například Brno se teď chystá na vybudování multifunkční arény pro zhruba 13 tisíc lidí, která má vyjít na 4,4 až 5,75 miliardy korun.

Dodává, že k celému projektu teprve vznikají první studie. „Jsme na začátku, kdyby se nám za pět let podařilo začít stavět, byl by to pěkný úspěch. Něco už na té věci máme odpracováno, ale všechny procesy s takovými projekty jsou dnes zdlouhavé, s tím musíme počítat. Co je podstatné: vedle té středně velké multifunkční haly počítáme předběžně i s vybudováním tréninkové hokejové haly a víme, že budeme potřebovat i jednu univerzální tréninkovou halu pro míčové sporty. V souvislosti s ní jsme v přípravách zatím asi nejdál, kolem ní už by se mohlo začít reálně něco dít snad již v průběhu příštího roku,“ uvádí Vrba.

Velká část sportovní infrastruktury v Edenu, ať už se bavíme o zimním stadionu, bazénu a dalších součástech areálu, vznikla v 70. letech minulého století. Logicky stárne, přestává vyhovovat. „Na jednotlivých stavbách už je vidět, že mají opravdu mnohé za sebou. Přestávají také vyhovovat navyšujícím se požadavkům jednotlivých sportů. Tak třeba slávistické házenkářky po letech vyhrály domácí ligu, ale kvůli nevyhovující hale bohužel nemohou startovat v evropských pohárech. Kvůli zastaralému zimnímu stadionu zase v současné době se asi nedá reálně uvažovat ani o návratu hokejistů do extraligy,“ vysvětluje Vrba, proč se o nové hale v Edenu uvažuje.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s