Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Slavia chystá novou halu v Edenu. Pro hokej i další sporty

02. říjen 2023
Sdílejte:
Pražská Slavia ve svém vršovickém areálu v Edenu chystá novou multifunkční halu pro šest až sedm tisíc lidí.
Areál v Edenu: vlevo bazén, vpravo hokejová hala.Foto: Michal Šula / Mafra / Profimedia

„Rádi bychom vybudovali halu nejen pro lední hokej, ale s multifunkčním využitím i pro ostatní sporty, jako jsou třeba házená nebo i basketbal. Zároveň vidíme, že je tu určitá díra na trhu. Pro některé akce už je hala s diváckou kapacitou kolem 3000 osob malá, ale osmnáctitisícová O2 Arena ve Vysočanech zase stále příliš velká. Takže kdyby se nám podařilo vybudovat halu pro 6-7000 diváků, mohla by mít velké uplatnění nejen pro slávistický sport, ale i pro řadu akcí českých reprezentací v různých odvětvích halových sportů,“ říká Jiří Vrba předseda představenstva Sportovního klubu Slavia, tedy takzvané velké Slavie, která zastřešuje celkem 35 oddílů z různých sportovních odvětví včetně fotbalu.

„Pracujeme na tom, abychom podstatnou část prostředků poskládali z vlastních a privátních zdrojů. Samozřejmě, pokud by nám v rámci nějakého dotačního titulu pomohl stát či hlavní město Praha, pomohlo by nám to,“ pokračuje Vrba v rozhovoru s klubovým webem. Nezmiňuje v něm, s jakou konkrétní částkou Slavia na vybudování haly počítá. Například Brno se teď chystá na vybudování multifunkční arény pro zhruba 13 tisíc lidí, která má vyjít na 4,4 až 5,75 miliardy korun.

Dodává, že k celému projektu teprve vznikají první studie. „Jsme na začátku, kdyby se nám za pět let podařilo začít stavět, byl by to pěkný úspěch. Něco už na té věci máme odpracováno, ale všechny procesy s takovými projekty jsou dnes zdlouhavé, s tím musíme počítat. Co je podstatné: vedle té středně velké multifunkční haly počítáme předběžně i s vybudováním tréninkové hokejové haly a víme, že budeme potřebovat i jednu univerzální tréninkovou halu pro míčové sporty. V souvislosti s ní jsme v přípravách zatím asi nejdál, kolem ní už by se mohlo začít reálně něco dít snad již v průběhu příštího roku,“ uvádí Vrba.

Velká část sportovní infrastruktury v Edenu, ať už se bavíme o zimním stadionu, bazénu a dalších součástech areálu, vznikla v 70. letech minulého století. Logicky stárne, přestává vyhovovat. „Na jednotlivých stavbách už je vidět, že mají opravdu mnohé za sebou. Přestávají také vyhovovat navyšujícím se požadavkům jednotlivých sportů. Tak třeba slávistické házenkářky po letech vyhrály domácí ligu, ale kvůli nevyhovující hale bohužel nemohou startovat v evropských pohárech. Kvůli zastaralému zimnímu stadionu zase v současné době se asi nedá reálně uvažovat ani o návratu hokejistů do extraligy,“ vysvětluje Vrba, proč se o nové hale v Edenu uvažuje.

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s