Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Skončí Fortuna? O ligu je velký zájem, hlásí zástupce LFA

12. březen 2024
Sdílejte:
Od začátku března běží tendr na titulárního partnera nejvyšší soutěže pro sezony 2024/25 až 2028/29. Marketingový ředitel LFA hlásí velký zájem.
Trofej pro vítěze ligy. Ilustrační snímek.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

„O smluvní dokumentaci k tendru na generální partnerství profesionálního fotbalu oficiálně požádalo do této chvíle už osm subjektů. Velký zájem o příležitost spojit se s nejsledovanější soutěží v ČR nás velmi těší. Je to výsledek dlouhodobé práce klubů a Ligové fotbalové asociace,“ uvedl na sociálních sítích Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel Ligové fotbalové asociace, která tendr vypsala.

Jediným hodnotícím kritériem pro vyhodnocení vítěze je nabízená cena. Soutěž je koncipována jako dvoukolová a lhůta pro podání nabídek do prvního kola soutěže byla stanovena do 22. března 2024. LFA chce s vítězem soutěže podepsat smlouvu do konce dubna. Tendr, který se týká i druhé ligy, je otevřený zájemcům z Česka i ze zahraničí.

Titulárním partnerem první a druhé ligy je od sezony 2018/19 sázková kancelář Fortuna. Podle odhadů médií za to platí téměř 80 milionů korun ročně.

Už dřív se řešilo, že se do boje o název obou soutěží vrhnou i další sázkové kanceláře. Tipsport předloni uvedl, že je ochoten nabídnout až 150 milionů korun. Zájem by měla mít i společnost Betano, která už v listopadu v rámci TV tendru získala práva na streaming zápasů pro účely kurzového sázení. V médiích se v minulosti spekulovalo také o zapojení nejmenovaného bankovního domu do aktuálně probíhajícího tendru.

Jak už bylo uvedeno soutěž je dvoukolová. LFA zájemcům před druhým kolem na anonymní bázi sdělí nejvýhodnější nabídkovou cena z prvního kola. Fortuna jako dosavadní titulární partner má právo dorovnat po konci druhého kola nejvyšší nabídku, pokud ta bude od jiné hazardní firmy. Uvádí to podmínky tendru na webu LFA.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s