Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Příští čtvrtrok rozhodne. Velká čtyřka se shoduje na reformě ligového vedení

16. únor 2024
Sdílejte:
Do čela profesionálního fotbalu si má po americkém vzoru stoupnout výkonný komisař, který by měl ligu táhnout kupředu. O kom všem se mluví, jaké kompetence dostane a kdo ho bude volit?
Stará a nová hlavní tvář LFA na jedné fotce? Vlevo Tomáš Bárta, současný výkonný ředitel LFA a jeden z hlavních favoritů na funkci komisaře, vpravo současný předseda ligového výboru Dušan Svoboda.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Na pondělním ligovém výboru byl schválen záměr zástupců „velké čtyřky“, tedy Sparty, Slavie, Plzně a Ostravy, na restrukturalizaci řízení Ligové fotbalové asociace. Nyní se čeká na konkrétní podobu návrhu a její právní ukotvení. O přijetí změn by se mělo definitivně rozhodnout na příštím ligovém grémiu LFA, které je podle informací redakce Football Clubu v plánu na začátku dubna. S jakými změnami se počítá a co mají v praxi přinést?

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.