Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Radši Sparta než Bundesliga. Priskeho lákal Augsburg

23. říjen 2023
Sdílejte:
Sparta na konci minulého týdne oznámila, že prodloužila smlouvu s Brianem Priskem a celým jeho realizačním týmem. Web infotbal.cz, který mívá dobré informace z fotbalového trhu, teď informuje, že Priske před dohodou se Spartou odmítl nejméně dvě nabídky z ciziny.
Sparta mu svědčí.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Už v létě měl dát Brian Priske letenskému klubu přednost před odchodem do Saúdské Arábie. Daleko výraznější pak měl být zájem německého Augsburgu teď v říjnu. „Augsburg se Priskemu ozval po ukončení spolupráce s trenérem Enricem Maassenem, ale k dohodě nedošlo,“ cituje inFotbal.cz své zdroje.

Novým koučem bundesligového klubu se nakonec stal jiný Dán - Jess Thorup. Jmenován byl oficiálně 15. října a včera si bývalý kouč Kodaně, Genku nebo Midtjyllandu připsal první vítězství hned při své premiéře, když Augsburg vyhrál na hřišti Heidenheimu 5:2.

Původní kontrakt Priskeho a spol. ve Spartě trval do konce této sezony, nově se obě strany dohodly na prodloužení do půlky roku 2026.

„V Brianovi jsme našli správného člověka, který, jak věříme, přinese Spartě další úspěchy. Jeho odbornost, vášeň a to, jak se identifikoval se Spartou, je patrné hned na první pohled. Do budoucna nám tento krok přináší stabilitu, nadále pokračujeme v cestě, kterou jsme si vytyčili,“ uvedl k podpisu smlouvy Tomáš Rosický, sportovní ředitel Sparty.

„Ve Spartě se cítím velmi šťastný, proto pro mě bylo jednoduché přijmout nabídku k pokračování spolupráce. Vnímám, jak jsem klubem přijímaný, jak je tady hodnocena moje práce, vidím, jak klub funguje. Stále také vidím hodně prostoru další pro progres. Všichni se koukáme do budoucnosti se stejnými cíli,“ doplnil ho Priske.

„To, co se nám do této chvíle podařilo, vnímám jako týmový úspěch. Dokázali jsme díky zapojení všech lidí v klubu a u A-týmu propojit dvě kultury – českou a dánskou, opravdu jsme všichni tvrdě pracovali. Bez ohledu na to, zda jsme měli dobré výsledky, nebo jsme prožívali těžší okamžiky. Toho si vážím. Máme před sebou další výzvy,“ dodává dánský trenér, který na Letnou letos vrátil titul po devíti letech.

Sparta teď po dvanácti kolech vede Fortuna ligu o dva body před Slavií, když desetkrát vyhrála a dvakrát remizovala. V létě se ji nepodařilo postoupit do Ligy mistrů, když vypadla po penaltovém rozstřelu s Kodaní, v play-off Evropské ligy ale vyřadila Dinamo Záhřeb a hraje druhou nejprestižnější evropskou soutěž.

Kdo ligu vyhraje?

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s