Radši Sparta než Bundesliga. Priskeho lákal Augsburg

23. říjen 2023
Sdílejte:
Sparta na konci minulého týdne oznámila, že prodloužila smlouvu s Brianem Priskem a celým jeho realizačním týmem. Web infotbal.cz, který mívá dobré informace z fotbalového trhu, teď informuje, že Priske před dohodou se Spartou odmítl nejméně dvě nabídky z ciziny.
Sparta mu svědčí.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Už v létě měl dát Brian Priske letenskému klubu přednost před odchodem do Saúdské Arábie. Daleko výraznější pak měl být zájem německého Augsburgu teď v říjnu. „Augsburg se Priskemu ozval po ukončení spolupráce s trenérem Enricem Maassenem, ale k dohodě nedošlo,“ cituje inFotbal.cz své zdroje.

Novým koučem bundesligového klubu se nakonec stal jiný Dán - Jess Thorup. Jmenován byl oficiálně 15. října a včera si bývalý kouč Kodaně, Genku nebo Midtjyllandu připsal první vítězství hned při své premiéře, když Augsburg vyhrál na hřišti Heidenheimu 5:2.

Původní kontrakt Priskeho a spol. ve Spartě trval do konce této sezony, nově se obě strany dohodly na prodloužení do půlky roku 2026.

„V Brianovi jsme našli správného člověka, který, jak věříme, přinese Spartě další úspěchy. Jeho odbornost, vášeň a to, jak se identifikoval se Spartou, je patrné hned na první pohled. Do budoucna nám tento krok přináší stabilitu, nadále pokračujeme v cestě, kterou jsme si vytyčili,“ uvedl k podpisu smlouvy Tomáš Rosický, sportovní ředitel Sparty.

„Ve Spartě se cítím velmi šťastný, proto pro mě bylo jednoduché přijmout nabídku k pokračování spolupráce. Vnímám, jak jsem klubem přijímaný, jak je tady hodnocena moje práce, vidím, jak klub funguje. Stále také vidím hodně prostoru další pro progres. Všichni se koukáme do budoucnosti se stejnými cíli,“ doplnil ho Priske.

„To, co se nám do této chvíle podařilo, vnímám jako týmový úspěch. Dokázali jsme díky zapojení všech lidí v klubu a u A-týmu propojit dvě kultury – českou a dánskou, opravdu jsme všichni tvrdě pracovali. Bez ohledu na to, zda jsme měli dobré výsledky, nebo jsme prožívali těžší okamžiky. Toho si vážím. Máme před sebou další výzvy,“ dodává dánský trenér, který na Letnou letos vrátil titul po devíti letech.

Sparta teď po dvanácti kolech vede Fortuna ligu o dva body před Slavií, když desetkrát vyhrála a dvakrát remizovala. V létě se ji nepodařilo postoupit do Ligy mistrů, když vypadla po penaltovém rozstřelu s Kodaní, v play-off Evropské ligy ale vyřadila Dinamo Záhřeb a hraje druhou nejprestižnější evropskou soutěž.

Kdo ligu vyhraje?

Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s