Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Případ Sejk. Priske vysvětlil, proč ho nechal jít

31. leden 2024
Sdílejte:
Neměli jsme spolu problémy, ale prostě jsem mu nemohl dát prostor, který požaduje, říká Brian Priske o Václavu Sejkovi.
Václav Sejk v reprezentačním dresu.Foto: Profimedia

Václav Sejk se na podzim neprosadil do áčka Sparty a teď v lednu odešel na půlroční hostování do druholigového nizozemského celku Roda Kenkrade.

„V Sejkovi vidíme velký potenciál, proto jsme si ho v létě vzali zpět z hostování. Věděli jsme, že nás čeká hodně zápasů, že potřebujeme kvalitu. Sejky má samozřejmě věk, kdy chce hrát. Chce sbírat minuty. Když se podívám zpětně na uplynulý půlrok, odehrál toho málo. Pak věřím, že je lepší, když najdeme správné řešení pro obě strany. Snad mu hostování pomůže a dostane prostor, který jsem mu já dát nemohl,“ říká v rozhovoru pro Sport.cz letenský trenér Brian Priske.

Proč? „Věřím, že Jan Kuchta i Victor Olatunji měli v posledních měsících větší kvalitu. Můj názor. Nemusí to být nutně pravda, ale takhle jsem to viděl já. Se Sejkym jsme spolu mluvili několikrát. Vysvětloval jsem mu, jaká je jeho situace a co od něj očekávám. Když se otevřelo přestupové okno, bylo na něm, aby se společně s klubem rozhodl, jak pokračovat. Došlo ke shodě, že nejlepší bude najít nový klub, kde se bude moci rozvíjet a sbírat minuty. Nakonec to tak chce jak on, tak my,“ vysvětluje Priske.

Doufá, že Sejkovi Kerkrade, které hraje o postup mezi elitu, sedne. „Sejky je kvalitní hráč, kluk s dobrou mentalitou. Nikdy s ním nebyly žádné problémy. Posledních pět měsíců tvrdě pracoval. Každý trénink, každý den. Je to profesionál. Ano, měli jsme spolu debaty, kdy se mnou nesouhlasil. Samozřejmě chtěl hrát víc. A to je z jeho strany fér přístup,“ vypichuje Priske pozitivní stránky 21letého fotbalisty, který ve dvanácti ligových startech nasbíral na podzim pouze 283 minut a ani jednou neskóroval. Současný kapitán reprezentační jedenadvacítky dvakrát nastoupil v českém poháru, kde přispěl jednou trefou k postupu přes Bohemians.

„Dávám hráčům jasně najevo, co cítím. Vědí to a očekávám od nich, že danou práci odvedou. I když se mnou nesouhlasí, musí dál pracovat. Nechtěl jsem u nás Sejkyho držet dalších pět měsíců a nedat mu prostor. Hostování je správným krokem. Doufám, že se mu bude dařit,“ dodává Priske.

„Sejk čerpá ze sebevědomí a z podpory trenéra, pak dovede být platný. Jde ale o hráče, který v tenhle moment kariéry má velké limity. A co je důležité speciálně pro Spartu, jsou jeho limity v budování hry. Je to dravec, který umí dát góly, ale nemá jinou hmatatelnou kvalitu,“ říká o Sejkovi v novém FC podcastu Tomáš Daníček, který dlouhodobě analyzuje českou ligu.

„Nemá žádnou velkou zbraň, na druhou stranu nemá žádnou výraznou slabinu a když se někde postupně rozehraje, tak se může postupně v kariéře propracovat do pozice komplexního útočníka. Na to si ale ještě budeme muset počkat, jestli ta doba vůbec přijde,“ dodává v FC podcastu Vojtěch Mrklas, taktický expert Football Clubu a videotechnik a analytik české reprezentace U19.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s