E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Případ Sejk. Priske vysvětlil, proč ho nechal jít

31. leden 2024
Sdílejte:
Neměli jsme spolu problémy, ale prostě jsem mu nemohl dát prostor, který požaduje, říká Brian Priske o Václavu Sejkovi.
Václav Sejk v reprezentačním dresu.Foto: Profimedia

Václav Sejk se na podzim neprosadil do áčka Sparty a teď v lednu odešel na půlroční hostování do druholigového nizozemského celku Roda Kenkrade.

„V Sejkovi vidíme velký potenciál, proto jsme si ho v létě vzali zpět z hostování. Věděli jsme, že nás čeká hodně zápasů, že potřebujeme kvalitu. Sejky má samozřejmě věk, kdy chce hrát. Chce sbírat minuty. Když se podívám zpětně na uplynulý půlrok, odehrál toho málo. Pak věřím, že je lepší, když najdeme správné řešení pro obě strany. Snad mu hostování pomůže a dostane prostor, který jsem mu já dát nemohl,“ říká v rozhovoru pro Sport.cz letenský trenér Brian Priske.

Proč? „Věřím, že Jan Kuchta i Victor Olatunji měli v posledních měsících větší kvalitu. Můj názor. Nemusí to být nutně pravda, ale takhle jsem to viděl já. Se Sejkym jsme spolu mluvili několikrát. Vysvětloval jsem mu, jaká je jeho situace a co od něj očekávám. Když se otevřelo přestupové okno, bylo na něm, aby se společně s klubem rozhodl, jak pokračovat. Došlo ke shodě, že nejlepší bude najít nový klub, kde se bude moci rozvíjet a sbírat minuty. Nakonec to tak chce jak on, tak my,“ vysvětluje Priske.

Doufá, že Sejkovi Kerkrade, které hraje o postup mezi elitu, sedne. „Sejky je kvalitní hráč, kluk s dobrou mentalitou. Nikdy s ním nebyly žádné problémy. Posledních pět měsíců tvrdě pracoval. Každý trénink, každý den. Je to profesionál. Ano, měli jsme spolu debaty, kdy se mnou nesouhlasil. Samozřejmě chtěl hrát víc. A to je z jeho strany fér přístup,“ vypichuje Priske pozitivní stránky 21letého fotbalisty, který ve dvanácti ligových startech nasbíral na podzim pouze 283 minut a ani jednou neskóroval. Současný kapitán reprezentační jedenadvacítky dvakrát nastoupil v českém poháru, kde přispěl jednou trefou k postupu přes Bohemians.

„Dávám hráčům jasně najevo, co cítím. Vědí to a očekávám od nich, že danou práci odvedou. I když se mnou nesouhlasí, musí dál pracovat. Nechtěl jsem u nás Sejkyho držet dalších pět měsíců a nedat mu prostor. Hostování je správným krokem. Doufám, že se mu bude dařit,“ dodává Priske.

„Sejk čerpá ze sebevědomí a z podpory trenéra, pak dovede být platný. Jde ale o hráče, který v tenhle moment kariéry má velké limity. A co je důležité speciálně pro Spartu, jsou jeho limity v budování hry. Je to dravec, který umí dát góly, ale nemá jinou hmatatelnou kvalitu,“ říká o Sejkovi v novém FC podcastu Tomáš Daníček, který dlouhodobě analyzuje českou ligu.

„Nemá žádnou velkou zbraň, na druhou stranu nemá žádnou výraznou slabinu a když se někde postupně rozehraje, tak se může postupně v kariéře propracovat do pozice komplexního útočníka. Na to si ale ještě budeme muset počkat, jestli ta doba vůbec přijde,“ dodává v FC podcastu Vojtěch Mrklas, taktický expert Football Clubu a videotechnik a analytik české reprezentace U19.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s