Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Plzeň pod lupou. Bílkovi se povedl přechod z technického týmu na tank

27. červen 2022
Sdílejte:
Vybraná zatáčka od progresivního k pragmatickému přístupu přivedla Viktorii Plzeň k nečekanému titulu. Michalu Bílkovi pomohlo, že jeho předchůdce nestihl prodat zkušené matadory. Navíc trefil sázku na brankáře Staňka nebo se povedl příchod Mosquery. Bude stejně úspěšný i letos a dostane Plzeň do Evropy?
Mistři 2022. Budou se radovat zas?Foto: Vlastimil Vacek/Právo/Profimedia

Když byl loni v květnu na západě Čech odvolán Adrian Guľa a vystřídal ho Michal Bílek, šlo o výraznou změnu typologie. Guľův moderní herní projev postavený na vysokém presinku, snaze kontrolovat hru a perfektní technické průpravě hráčů ne každému fanouškovi seděl. Obzvláště to platilo, když jeho svěřenci až příliš často neproměňovali šance a Viktoria Plzeň se v lize pohybovala kolem pátého místa.

Od klubu nicméně v několika těžkých chvílích na podzim dostal důvěru a snad to i vypadalo, že mu bude umožněno s týmem dokončit sezonu a vrhnout se v létě na další etapu své přestavby. Situace se ale změnila a nový kouč Bílek přicházel s renomé trenéra, který se specializuje převážně na obranu.

Související články

Video: Fantastický kung-fu gól české lvice Bartoňové

Možná nejhezčí gól české fotbalové reprezentace za poslední roky. Výstavním akrobatickým kopem ho v zápase s Jižní Koreou dala Eva Bartoňová. Přesvědčte se sami.

Girl Power

Video: Nejbizarnější střídání všech dob. Připomeňte si, jak Kepa poslal trenéra do háje

Dnes je to přesně pět let, kdy španělský brankář Kepa Arrizabalaga předvedl věc, která se v dnešním profesionálním fotbale jen tak nevidí. Ignoroval svého trenéra a odmítl při střídání opustit hřiště. To všechno minutu před koncem prodloužení finálového zápasu prestižního Carabao Cupu.

Zábava

Video: Parádní gól a prapodivná oslava. Xhaka táhne Leverkusen k titulu

Výbuch radosti a pak pořádné zatrnutí. Záložník Bayeru Leverkusen Granit Xhaka si po parádní gólové střele vystřelil i ze všech na stadionu včetně trenéra Alonsa a lékařského týmu.

Bundesliga
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.