Plzeň pod lupou. Bílkovi se povedl přechod z technického týmu na tank

27. červen 2022
Sdílejte:
Vybraná zatáčka od progresivního k pragmatickému přístupu přivedla Viktorii Plzeň k nečekanému titulu. Michalu Bílkovi pomohlo, že jeho předchůdce nestihl prodat zkušené matadory. Navíc trefil sázku na brankáře Staňka nebo se povedl příchod Mosquery. Bude stejně úspěšný i letos a dostane Plzeň do Evropy?
Mistři 2022. Budou se radovat zas?Foto: Vlastimil Vacek/Právo/Profimedia

Když byl loni v květnu na západě Čech odvolán Adrian Guľa a vystřídal ho Michal Bílek, šlo o výraznou změnu typologie. Guľův moderní herní projev postavený na vysokém presinku, snaze kontrolovat hru a perfektní technické průpravě hráčů ne každému fanouškovi seděl. Obzvláště to platilo, když jeho svěřenci až příliš často neproměňovali šance a Viktoria Plzeň se v lize pohybovala kolem pátého místa.

Od klubu nicméně v několika těžkých chvílích na podzim dostal důvěru a snad to i vypadalo, že mu bude umožněno s týmem dokončit sezonu a vrhnout se v létě na další etapu své přestavby. Situace se ale změnila a nový kouč Bílek přicházel s renomé trenéra, který se specializuje převážně na obranu.

Související články

Příští reprezentační stoper? Liberec ho má půjčeného ze Slavie

Denis Halinský. To jméno si dobře zapamatujte. Podle fotbalového analytika Tomáše Daníčka tenhle 21letý střední obránce roste pro reprezentaci.

Liberec

Sázkařské tipy: Gólové hody v Edenu i Pardubicích. A spanilá jízda dalších favoritů

Favoriti budou v závěru tohoto týdne vítězit od Prahy až po Ružomberok. Nouze by podle našich analýz neměla být ani o větší počet gólů.

Sázkařský koutek

Tykač, Kania a přijdou další. Proč se jim vyplatí fotbalový klub?

Slavia, Liberec, nejnověji Mladá Boleslav a České Budějovice, ale nápadníci jsou i v Hradci Králové či Olomouci. Vysvětlíme vám, proč zájem roste.

Peníze
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.