Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Čekali jsme víc, vzkázal zklamaný Tvrdík. Odvolávat ale nikoho nebude

22. duben 2024
Sdílejte:
Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík okomentoval aktuální tápání sešívaných v lize. Naděje na titul se ještě nevzdává, i když vytáhl i jednu „omluvenku“.
Spojenectví trvá, i když je teď zkoušené.Foto: Profimedia

Slavia má z posledních dvou ligových zápasů jeden bod, když po prohře 0:1 v Plzni naposledy brala jen bod za domácí remízu 2:2 s Olomoucí. V ligové tabulce je tak druhá čtyři body za první Spartou a kolo před koncem základní části je jasné, že do nadstavby půjde z druhého místa, což kromě jiného znamená, že poslední derby této sezony se bude hrát na Letné.

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík na sociální síti X uvedl, že jde o zklamání. „Od týmu, který vyhrál skupinu Evropské ligy, a dobrý fotbal zjevně umí, jsme čekali víc. Titul nyní nemáme ve svých rukou, ale soutěž ještě neskončila. Je stále o co hrát. I kdyby jen o čest a důvěru,“ napsal předseda představenstva pražské Slavie.

„Fotbal vás naučí pokoře. Já osobně odpovídám za klub i A-tým. Pokud akcionář, nebo já sám, dospějeme k tomu, že už nemám Slavii co dát, s hrdostí na svoji dosavadní práci v klubu, odejdu. Odvolávat však nikoho nebudu. Věřím svému týmu,“ pokračoval Tvrdík a nepřímo tak potvrdil, že pozice Jindřicha Trpišovského je pod jeho vedením v Edenu nadále pevná.

Slavia pod vedením Jindřicha Trpišovského zažila v lize tři plnotučné roky na počátku jeho působení, když v letech 2019, 2020 a 2021 brala tři tituly v řadě. I do dalších sezon šla jako favorit, ale přeskočila ji nejdřív Plzeň a loni i Sparta. Teď Slavii hrozí, že naopak zkompletuje tříletku bez titulu. Tvrdík ale práci svou i trenéra Trpišovského obhajuje.

„Máme za sebou poslední roky fungování v modelu, kdy jsme museli opory klubu z ekonomických důvodu prodávat. Cílem nebyly tituly, ale ekonomické přežití. Nyní je rok nula v novém. Všichni v klubu nyní toužíme po domácím úspěchu, všichni toužíme po titulu,“ uvedl Tvrdík.

„Na druhou stranu už by si ale slávisté měli začít připouštět, že někde patrně systémové chyby dělají, když už třetím rokem tahají za kratší konec provazu. Ty chyby by si měli umět pojmenovat a už je neopakovat. Zní to jednoduše, v praxi to samozřejmě může být výrazně složitější. Zvlášť když trenéru Trpišovskému, který reálně řídí sportovní úsek, schází už nějaký čas uvnitř klubu odborná oponentura,“ píše v aktuálním Glosáři pro Football Club fotbalový reportér Luděk Mádl.

Tvrdík jakoby i na to ve svém dnešním vyjádření myslel. „Budeme reagovat, připravíme se se sebereflexí a chladnou hlavou ještě lépe. Věřím, že znovu probudíme mentalitu vítězů a že za vaši podporu budeme vracet radost,“ vzkázal slávistickým fanouškům.

Slavia od začátku roku 2024 patří Pavlu Tykačovi a on i Tvrdík několikrát uvedli, že Slavia nově nebude nucená prodávat své nejlepší hráče kvůli finanční stabilitě klubu. Naopak je Tykač připraven investovat do posil. Jen v zimě za ně sešívaní utratili téměř 200 milionů korun. Připomeňme nákladné příchody Davida Zimy, Jindřicha Staňka, Malicka Dioufa nebo Ondřeje Zmrzlého. Teď to vypadá, že na titul z aktuální sezony to stačit nebude. Do konce je ale stále ještě šest kol.

Související články

Bude hrát Plzeň o titul? A proč z ní nikdo nepůjde do pražských S?

Za které hráče může Viktoria Plzeň dostat balík přímo ze zahraničí? Bude klub v příští sezoně konkurovat pražským S v boji o Ligu mistrů? A hodil by se Tomáš Chorý do Slavie? Dvouhodinová podcastová nálož s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem.

Podcast

Počítáme koeficient: Slávisti koukají do Itálie. Atalanta jim může dát jisté poháry

Příští dny v italské lize rozhodnou o nasazení českého vicemistra do předkol Ligy mistrů v příští sezoně.

Koeficienty

Anglická sprosťárna. Slavná píseň si dělá srandu z Němců

Nesmrtelný hit spojený s Eurem 1996 a následujícím světovým šampionátem má jeden hodně zábavný přesah. Jestli vám tedy nevadí hrubší výrazy…

Přímák
Popup se zavře za 8s