„Fotbal miluji, dal mi toho tolik. A vždycky jsem se snažil mu dát to nejlepší, co jsem mohl.“
Životní příběh Jozefa Vengloše je skutečně jedinečný. Vedl přední kluby nejen doma, ale také v zemích, jako Portugalsko, Anglie, Turecko, Skotsko a Japonsko. Trénoval pět národních týmů. Československo, Slovensko, Austrálii, Omán a Malajsii.
Své znalosti předával kolegům jako předseda Aliance evropských fotbalových trenérů ve víc než 120 zemích světa. Působil také jako předseda komise UEFA pro technický pokrok, technický poradce FIFA, člen výkonného výboru Slovenského fotbalového svazu, poradce prezidenta Slovenské republiky a ministra školství. Velmi si vážil nejvyššího vyznamenání, Řádu za zásluhy, který mu udělila FIFA v roce 2014.
Fotbalový životopis slovenského trenéra 20. století Jozefa Vengloše tvoří pestrou mozaiku. Každý dílek má svůj specifický příběh. Ten ze sezony 1990/91 v Aston Ville je však obzvlášť výjimečný. Arséne Wenger, Rafael Benítez, José Mourinho nebo dnes Pep Guardiola či Jürgen Klopp jsou velká jména spojená s Premier League. Ale byl to právě Vengloš, kdo jim všem otevřel dveře do kolébky fotbalu. On byl první trenér (manažer) v Anglii mimo Ostrovy.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!