„Trénujeme třikrát týdně, k tomu jsou o víkendu zápasy. Abych to pokryl, musím s přípravkami na zápasy v sobotu i v neděli. Další trenéři by se nám hodili, abychom byli flexibilnější a nemuseli zápasy domlouvat tak, aby nebyly ve stejný čas,“ říká Vítězslav Janda, šéftrenér mládeže v divizní Hvězdě Cheb.
V těch třech větách je všechno. Ukazují, že kdo chce dělat trenéřinu, musí být srdcař ochotný obětovat spoustu volného času. Po práci jít na trénink, o víkendu na zápasy. Na druhou stranu máte jasný program a děláte na věci, která dává smysl. Jako mládežnický trenér vychováváte příští generace, staráte se o to, aby fotbal přežil.
Fotbal se stejně jako většina sportů potýká s nedostatkem koučů. Zvlášť to platí o menších klubech, kde na fotbal nemají desítky milionů korun a trenérům za práci platí pár tisícovek nebo jim dají slevu na členské příspěvky za vlastní děti, které v klubu hrají a které sami často trénují.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!