„Trénujeme třikrát týdně, k tomu jsou o víkendu zápasy. Abych to pokryl, musím s přípravkami na zápasy v sobotu i v neděli. Další trenéři by se nám hodili, abychom byli flexibilnější a nemuseli zápasy domlouvat tak, aby nebyly ve stejný čas,“ říká Vítězslav Janda, šéftrenér mládeže v divizní Hvězdě Cheb.
V těch třech větách je všechno. Ukazují, že kdo chce dělat trenéřinu, musí být srdcař ochotný obětovat spoustu volného času. Po práci jít na trénink, o víkendu na zápasy. Na druhou stranu máte jasný program a děláte na věci, která dává smysl. Jako mládežnický trenér vychováváte příští generace, staráte se o to, aby fotbal přežil.
Fotbal se stejně jako většina sportů potýká s nedostatkem koučů. Zvlášť to platí o menších klubech, kde na fotbal nemají desítky milionů korun a trenérům za práci platí pár tisícovek nebo jim dají slevu na členské příspěvky za vlastní děti, které v klubu hrají a které sami často trénují.
Nadstandardní platy, astronomické sponzorské smlouvy, vlastní značky. Jak se finanční realita fotbalistů proměnila oproti minulosti a proč klasický důchod pro hráče z elitních soutěží prakticky ztratil smysl?
Evropská liga má před sebou poslední kolo v ligové fázi. Plzeň v něm bude hrát o osmifinále a příštího soupeře. Zatím to vychází v play off na AS Řím nebo Ferencváros a o další kolo dál na Lyon a Tottenham. Řekneme si k tomu víc ve velkém přehledu k druhé nejprestižnější evropské soutěži.
Slavia je ze hry o postup v Evropské lize. K prohře v Soluni přispěla výrazně i penalta, po které šel PAOK do vedení. Odpískal ji rozhodčí Matej Jug správně?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!