Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Když malá domů rušila presink. Na čtyřech historických výhrách Sparty vám ukážeme proměnu fotbalu

21. prosinec 2023
Sdílejte:
Čtyři velké zápasy definují čtyři generace sparťanů. Prožijte s námi znovu pamětihodná vítězství pražského klubu a sledujte, jak se v posledních třech dekádách vyvíjela jeho hra – ale i fotbal vůbec.
9. prosinec 2003: Marek Kincl dal právě gól Laziu a zajistil Spartě postup ze skupiny Ligy mistrů.Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia

Sparta vs. Barcelona 1:0 – 1. dubna 1992

Začneme jedním z největších utkání, které kdy Sparta odehrála. Na apríla roku 1992 klub změřil síly s pravděpodobně nejsilnějším týmem kontinentu, s Barcelonou.

Sparta procházela generační obměnou, místo hvězd závěru 80. let přicházely nové tváře. Přestavba, během které se na Letné rozloučili třeba s Tomášem Skuhravým, se trenéru Dušanu Uhrinovi staršímu povedla výborně. Posuďte sami – jen v Poháru mistrů evropských zemí jeho výběr vyřadil Glasgow Rangers a obhajující Olympique Marseille.

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.