Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Hledej červenou kšiltovku u klubovny. Takhle sázkoví podvodníci ničí fotbal

02. listopad 2023
Sdílejte:
Dvě stě jablek? Peníze, které se teď točí kolem fixlovaných výsledků, jsou úplně jinde. A to byl Ivánek aspoň srdcař, dnešní podvodníky vůbec nezajímá, jestli nějaký klub spadne nebo postoupí. Všechno změnilo online sázení.
Ilustrační snímek.Foto: Shutterstock

Je den zápasu. Sedím v šatně. Nervozita by se před výkopem dala krájet. Najednou to přijde a displej telefonu se rozsvítí. Nová zpráva se zdánlivě neutrálním textem, který se zápasem nijak nesouvisí. Za chvíli přijde trenér a začne nám rozdávat taktické pokyny. Já už ty svoje ale mám. Dnes musím udělat maximum. Maximum, aby můj tým prohrál. Vítejte v pekle match-fixingu!

Nemusím zrovna sedět v šatně brazilského národního týmu na mistrovství světa ani v kabině před zápasem Fortuna ligy. Stačí, že je na zápas někde – kdekoliv na světě – vypsaná sázka. Nemusí jít o zavedenou a řádně registrovanou sázkovou kancelář, jejíž jméno se hrdě vyjímá na dresech, které visí malým klukům v pokoji.

Můžu být poloprofesionál ve třetí lize, ale zápas mého celku je v nabídce sázkové kanceláře z Číny. Nemá licenci provozovat sázky ani v Číně, kde je sázení zakázané, ani v Česku, o žádnou licenci nezažádala. Prostřednictvím internetu vypisuje sázky na utkání z celého světa, aniž by podléhala jakémukoliv dohledu nebo byla začleněná v systému monitorujícím podezřelé pohyby na sázkovém trhu a varujícím před možnou manipulací.

Související články

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář

Video: VAR posvětil krále střelců. Ptáme se: byl Jurečka v ofsajdu?

Václav Jurečka dal v posledním kole dva góly Mladé Boleslavi a obhájil tak korunu pro krále ligových střelců. Obě branky přezkoumával delší dobu VAR a nezrušil je. Jak byste rozhodli vy?

Česká liga
Aktualizováno
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.