Aktualizováno
30. březen 2024
Mohla to být krizová chvíle, ale český reprezentant Patrik Schick nenechal nic náhodě. Prohlédněte si jeho gól v nastavení, kterým zřejmě Bayeru Leverkusen pojistil bundesligový titul.
Gólová mašina Patrik Schick se zase rozjíždí.Foto: Profimedia

Bayer Leverkusen byl jasným favoritem v domácím bundesligovém zápase proti Hoffenheimu. Avšak skoro celý zápas se trápil a po gólu Maximiliana Beiera z 33. minuty dokonce prohrával 0:1.

Když už to vypadalo, že by domácí tým mohl poprvé v této sezoně prohrát, přišly na řadu závěrečné minuty. Leverkusen už jako mnohokrát v tomto roce zápas otočil a po gólech Andricha v 88. minutě a Schicka v 91. minutě urval konečnou výhru a tři body do tabulky.

V té dnes navýšil náskok před druhým Bayernem už na 13 bodů, když obhájci titulu z Mnichova prohráli doma s Dortmundem 0:2. Do konce sezony v Německu zbývá už jen sedm ligových zápasů.

Prohlédněte si vítěznou trefu českého reprezentačního útočníka.

Patrik Schick v poslední době Leverkusen v nastavení svými góly zachraňuje pravidelně. V osmifinále Evropské ligy takto vyrovnával na 2:2 v Karabachu a v domácí odvetě dokonce v nastaveném čase zápas dvěma brankami otočil z 1:2 na 3:2. V Bayeru se mu tak vrací střelecká forma, když z posledních pěti zápasů má pět gólů. V celé sezoně pak v součtu za všechny soutěže má bilanci 11 branek a dvě asistence v 21 zápasech, do kterých nastoupil.

Kromě toho, že je teď Schick delší dobu zdravý, mu do karet hraje i dlouhá absence Victora Boniface, který se na začátku roku 2024 zranil a od té doby nehraje. Nigerijec měl první půlku sezony skvělou formu a byl v Leverkusenu před českým reprezentantem útočníkem číslo jedna. Aktuálně je jím Schick, který v poslední době pracuje na tom, aby se výrazně zapsal do zřejmě historické sezony Bayeru, který dosud nikdy Bundesligu nevyhrál.

V Leverkusenu panuje nadšení nejen po dnešní výhře. Včera trenér Xabi Alonso oznámil, že v současném klubu zůstane, i když se o jeho služby intenzivně zajímaly Liverpool a Bayern.