Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Do Liverpoolu nejdu, překvapil Alonso. Počká si na Real?

29. březen 2024
Sdílejte:
Xabi Alonso vede Bayer k nečekanému titulu, ve hře je navíc i v domácím poháru a Evropské lize. O jeho služby se proto intenzivně zajímali v Liverpoolu i Bayernu Mnichov. Žádná tahanice se ale nekoná. Alonso v pátek potvrdil, že zůstává v Leverkusenu.
Xabi Alonso, pán svého osuduFoto: Profimedia

Nejrozjetější tým Evropy. Tenhle příměr letošní forma severoněmeckého celku určitě snese. Na devadesát pět procent v květnu Leverkusen získá bundesligový titul, svůj první v historii. A do světel ramp výborná fazona zdaleka nevystřelila jen hráče. Kromě zájemců o služby Floriana Wirtze či Alejandra Grimalda se tak každodenně skloňuje jméno možná největší hvězdy týmu – hlavního trenéra.

Co na tom, že španělský záložník s koučováním teprve začíná a tohle je jeho první kompletní sezona na lavičce Bayeru. Už dokázal, co umí. Navíc disponuje obrovským bonusem v podobě úspěšné hráčské kariéry a s tím spojené nezpochybnitelné autority. A proto ho chtějí ti největší.

Bayern Mnichov. Liverpool. Potvrdil i to emeritní boss Bavorů Uli Hoeness. „Ukázal, že může koučovat na nejvyšší úrovni. Není moc trenérů, co by na to měli a zároveň byli k dispozici. Liverpool, Leverkusen i Bayern Mnichov pracují na tom, aby tam Alonso v příští sezoně pracoval,“ rozpovídal se pro německá média tradičně prostořeký funkcionář. Víceméně tím dosvědčil to, o čem se v kuloárech spekulovalo už pár měsíců – že si to o Alonsovo angažmá rozdají jeho dva bývalé kluby.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.