Václav Jurečka, bývalý útočník Slavie, na začátku svého tureckého angažmá nezažívá dobré časy. V posledních zápasech za Rizespor v lize nastupuje jen na pár minut na úplných koncích zápasů a z devíti ligových startů má jeden gól.
V lize nastoupil zatím celkem devětkrát, jen dvakrát z toho byl v základu a podruhé šel ze hřiště hned o poločase. Poslední čtyři zápasy střídal a nahrál v nich dohromady podle statistik webu Transfermarkt.de 27 minut.
Ve čtvrtek dostal šanci svou pozici v novém klubu vylepšit, když ho trenér postavil do základu do útoku vedle bývalého sparťana Martina Minčeva v pohárovém utkání s třetiligovým Silivrisporem.
Na začátku druhého poločasu ale Jurečka doložil, že aktuálně není v dobré pohodě. V jasné pozici přestřelil branku.
Jurečka nakonec odehrál celý zápas a mohl se radovat alespoň z výhry 3:2 a z postupu.
V turecké lize je jeho Rizespor po třinácti zápasech osmý. Zmíněný Minčev hraje ještě míň než Jurečka, v lize má dosud jen pět startů a gól ještě nedal. V klubu je i další bývalý sparťan - Casper Højer. Ten naopak, když je zdravý, hraje pravidelně a je kapitánem Rizesporu.
V roce 1982 fandil celý svět ve finále španělského šampionátu týmu, který hrál ošklivý fotbal. Proč? Protože proti Italům stáli Němci, za které se tehdy styděli i jejich fanoušci.
Jsme sice uprostřed fotbalového léta, okurkové sezony, ve středu ale můžete ladit zásadní bitvy. Na MS klubů si to o finále rozdají PSG s Realem a na ženském Euru hrají obhájkyně z Anglie o život. Kde tyhle zápasy naladíte?
Zelená nemá být jen tráva, ale i fotbal. Jak české kluby řeší ekologii? Proč není na místě strašení? Kde se ve světě inspirovat? A jaké mýty jsou v téhle oblasti nejčastější? CSR manažerka Sparty a předsedkyně komise LFA Irena Smetanová a ředitelka Nadace Tipsport a garantka projektu Sport bez odpadu Lucia Štefánková.