Okradený Real? Gól se závěrečným hvizdem a červená pro Bellinghama

03. březen 2024
Remízový zápas mezi Valencií a Realem Madrid se po závěrečném hvizdu zvrhnul v šarvátky a protesty. Podle mnohých byl Bílý balet okraden rozhodčím, který ukončil zápas přesně ve chvíli, kdy hráč Realu poslal do vápna centr, ze kterého padl gól. Ten už ale neplatil.
Strkanice po závěrečném hvizdu při zápasu Valencia vs. Real Madrid.Foto: Profimedia

Téměř padesát tisíc diváků na stadionu Mestalla sledovalo napínavé utkání mezi Valencií a favorizovaným Realem Madrid. Papírové předpoklady se ale nenaplnily a už po půl hodině hry vedli domácí po gólech Dura a Yaremchuka 2:0. Ještě do pauzy sice snížil Vinícius, ale Valencia srdnatě bojovala i ve druhé půli a Realu nedala nic zadarmo. Tomu se podařilo díky druhé trefě Vinieho juniora vyrovnat v 76. minutě a pak už následoval tlak hráčů královského klubu, který mohl vyvrcholit v 99. minutě, kdy se hráčům hostů podařilo přesně ve chvíli, co rozhodčí hvízdl naposledy do píšťalky, dopravit míč do branky soupeře. Gól neplatil, což hráči Realu nesli hodně nelibě. Nejvíc si u rozhodčího ulevil Jude Bellingham, který za ostřejší slůvka dostal červenou kartu. Posuďte, jak moc to bylo od rozhodčího necitlivé…