Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

22. listopad 2023
Němci prohráli i v Rakousku a jejich nejzajímavější akce nebyla vůbec fotbalová.
Julian Nagelsmann během zápasu v Rakousku.Foto: Profimedia

Německo má účast na příštím Euru, které se hraje v létě 2004, jistou. Turnaj uspořádá. Místo kvalifikace hraje dlouhou přípravu na domácí turnaj a Němci z toho už mají bolehlav.

Poté, co letos padli s Polskem, Kolumbií a ve Wolfsburgu dostali na začátku září 1:4 od Japonska, skončil jako hlavní německý trenér Hansi Flick.

Nahradil ho Julian Nagelsmann a moc se toho zatím nezměnilo. Teď v listopadu Němci prohráli v Berlíně s Tureckem 2:3 a včera 0:2 v Rakousku.

Například komentář na webu Kickeru píše, že z Německa se stává vysněný kandidát pro účastníky Eura z prvního výkonnostního koše. Strach z aktuální formy našich sousedů opravdu nejde. Rakousko včera vyhrálo zaslouženě.

Možná nejpozoruhodnější akci Německa předvedl ve Vídni Nagelsmann, když na začátku druhého poločasu brankáři Kevinu Trappovi nařídil, aby simuloval.

„Vypovídá to o mnohém: za stavu 0:1 a 40 minut do konce utkání nařizuje reprezentační trenér Nagelsmann brankáři Trappovi, aby si během testovacího zápasu vzal krátkou přestávku na zranění, během které Brandt donesl Havertzovi pokyny od trenéra,“ shrnul rozpoložení v Německu web magazínu 11 Freunde.