E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Video: Lehni si! Simulování jako taktika německé reprezentace

22. listopad 2023
Sdílejte:
Němci prohráli i v Rakousku a jejich nejzajímavější akce nebyla vůbec fotbalová.
Julian Nagelsmann během zápasu v Rakousku.Foto: Profimedia

Německo má účast na příštím Euru, které se hraje v létě 2004, jistou. Turnaj uspořádá. Místo kvalifikace hraje dlouhou přípravu na domácí turnaj a Němci z toho už mají bolehlav.

Poté, co letos padli s Polskem, Kolumbií a ve Wolfsburgu dostali na začátku září 1:4 od Japonska, skončil jako hlavní německý trenér Hansi Flick.

Nahradil ho Julian Nagelsmann a moc se toho zatím nezměnilo. Teď v listopadu Němci prohráli v Berlíně s Tureckem 2:3 a včera 0:2 v Rakousku.

Například komentář na webu Kickeru píše, že z Německa se stává vysněný kandidát pro účastníky Eura z prvního výkonnostního koše. Strach z aktuální formy našich sousedů opravdu nejde. Rakousko včera vyhrálo zaslouženě.

Možná nejpozoruhodnější akci Německa předvedl ve Vídni Nagelsmann, když na začátku druhého poločasu brankáři Kevinu Trappovi nařídil, aby simuloval.

„Vypovídá to o mnohém: za stavu 0:1 a 40 minut do konce utkání nařizuje reprezentační trenér Nagelsmann brankáři Trappovi, aby si během testovacího zápasu vzal krátkou přestávku na zranění, během které Brandt donesl Havertzovi pokyny od trenéra,“ shrnul rozpoložení v Německu web magazínu 11 Freunde.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s