Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Video: Gól přímo z rohu. Navíc byl historický

26. červenec 2023
Sdílejte:
Hezčí gól dnes už neuvidíte…
Katie McCabeová jde na roh, brankářka se třese.Foto: Profimedia

Byl to první gól Irska v historii mistrovství světa a hned takový, který se dostane do všech sestřihů z probíhajícího šampionátu.

Kapitánka Katie McCabeová se v zápase proti Kanadě hned ve čtvrté minutě trefila přímo z rohu. Není to přitom u ní náhoda, stejnou věc zkoušela už v úvodním zápase s Austrálií.

Pro Irsko to při jeho první účasti na MS byl premiérový gól, když v prvním zápase podlehlo domácí Austrálii 0:1. I dnes ale Irky nakonec padly, když olympijské šampionky z Kanady zápas otočily na 1:2.

I když Irsko už ví, že nepostoupí a bude v posledním zápase ve skupině proti Nigérii hrát jen o čest, má minimálně jednu světlou vzpomínku jistou. Tady je:

Ženský šampionát už včera poskočil do druhých skupinových kol. A byl to smutný den pro spolupořadatelský Nový Zéland a také pro českou trenérku Jitku Klimkovou, která jeho reprezentaci vede.

MS v televizi

Mistrovství světa fotbalu žen můžete sledovat na Nova Sport.

Aktuální dění z MS

All Blacks v prvním zápase překvapivě porazily Norsko a připsaly si první vítězství v historii MS až při své šesté účasti. Proti Filipínám v úterý měly domácí reprezentantky potvrdit postupové ambice. Místo toho ale přišla překvapující prohra 0:1.

Ve druhém zápase skupiny A pak Švýcarky remizovaly s Norkami 0:0, což tedy znamená, že Klimková a její svěřenkyně mají i nadále vše ve svých rukách. Když v posledním zápase ve skupině porazí Švýcarsko, oslaví doma historický postup.

Když budou remizovat, budou mít naději na postup jen v případě, kdy Filipíny neporazí Norsko (v případě rovnosti bodů na konci skupiny rozhoduje nejprve skóre a až pak vzájemný zápas).

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s