Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Gól přímo z rohu. Navíc byl historický

26. červenec 2023
Sdílejte:
Hezčí gól dnes už neuvidíte…
Katie McCabeová jde na roh, brankářka se třese.Foto: Profimedia

Byl to první gól Irska v historii mistrovství světa a hned takový, který se dostane do všech sestřihů z probíhajícího šampionátu.

Kapitánka Katie McCabeová se v zápase proti Kanadě hned ve čtvrté minutě trefila přímo z rohu. Není to přitom u ní náhoda, stejnou věc zkoušela už v úvodním zápase s Austrálií.

Pro Irsko to při jeho první účasti na MS byl premiérový gól, když v prvním zápase podlehlo domácí Austrálii 0:1. I dnes ale Irky nakonec padly, když olympijské šampionky z Kanady zápas otočily na 1:2.

I když Irsko už ví, že nepostoupí a bude v posledním zápase ve skupině proti Nigérii hrát jen o čest, má minimálně jednu světlou vzpomínku jistou. Tady je:

Ženský šampionát už včera poskočil do druhých skupinových kol. A byl to smutný den pro spolupořadatelský Nový Zéland a také pro českou trenérku Jitku Klimkovou, která jeho reprezentaci vede.

MS v televizi

Mistrovství světa fotbalu žen můžete sledovat na Nova Sport.

Aktuální dění z MS

All Blacks v prvním zápase překvapivě porazily Norsko a připsaly si první vítězství v historii MS až při své šesté účasti. Proti Filipínám v úterý měly domácí reprezentantky potvrdit postupové ambice. Místo toho ale přišla překvapující prohra 0:1.

Ve druhém zápase skupiny A pak Švýcarky remizovaly s Norkami 0:0, což tedy znamená, že Klimková a její svěřenkyně mají i nadále vše ve svých rukách. Když v posledním zápase ve skupině porazí Švýcarsko, oslaví doma historický postup.

Když budou remizovat, budou mít naději na postup jen v případě, kdy Filipíny neporazí Norsko (v případě rovnosti bodů na konci skupiny rozhoduje nejprve skóre a až pak vzájemný zápas).

Související články

Fotbalová Opava má nového vlastníka. Pomáhá mu slávistická ikona

SFC Opava mění majitele. Od města klub kupuje podnikatel Andrej Krajíček. Ten je už od letošního dubna v klubovém představenstvu, kde mu pomáhá Martin Latka.

Zprávy

Kam s Havlíkem? Má na velký přestup? První liga s Jakubem Podaným

Čtyřikrát Marek Havlík a k tomu Martin Svědík a Ivan Hašek. Aktuální ligové, a tentokrát i reprezentační otázky, probíráme s Jakubem Podaným.

První liga

Super Spieltag: Bayern narazil, Leverkusen ale umí odpouštět

Hrací den plný sousedských sporů přineslo 14. kolo Bundesligy. Stuttgart se oznámil jako seriózní vyzyvatel, zatímco Bayern i Leverkusen tratily body. Mezitím mnichovští veteráni řeší svoji budoucnost.

Die Liga
Popup se zavře za 8s