Video: Břevno! Tyč! Tyč! Břevno! Prokleté zakončení Darwina Núñeze

02. únor 2024
Sdílejte:
Smůla, nebo neschopnost? Uruguayský útočník FC Liverpool Darwin Núñez je často kritizován za neproměňování šancí. V zápase Premier League proti Chelsea dovedl tuto disciplínu k dokonalosti. Brankovou konstrukci totiž trefil hned čtyřikrát.
Mistr ve spalování šancí. Přesto si Darwina Núñeze v Liverpoolu váží.Foto: Profimedia

Jen si to představte. Váš tým suverénně porazí londýnskou Chelsea 4:1 a vy předvedete v zápase slušný výkon, ale nakonec jste na sociálních sítích terčem posměšků fanoušků z celého světa. Přesně to se ve středu večer přihodilo čtyřiadvacetiletému útočníkovi Liverpoolu Darwinovi Núñezovi. Ten během zápasu trefil dvakrát tyč a dvakrát břevno, čímž vytvořil smutný rekord Premier League.

V počtu nastřelení brankové konstrukce vévodí i celosezonním statistikám. Tuhle sezonu už to byl jeho dvanáctý zářez, druhá příčka této nelichotivé statistiky ale patří také Liveroolu, konkrétně Luisovi Suárezovi, který v sezoně Premier League 2013/14 dokázal trefit břevno nebo tyč celkem desetkrát.

Fotbaloví fanoušci se nyní přou, jestli Núñeze chválit za to, že se do šancí dostává, nebo ho peskovat za jejich časté zahazování. Nutno dodat, že vytáhlý útočník s culíkem má v téhle sezoně nejvyšší anglické soutěže na svém kontě ve dvaceti jedna zápasech sedm gólů a sedm asistencí, což se nedá považovat za vyložený propadák. A Núñeze se často zastávají i odborníci, kteří upozorňují na jeho pohyb a přínos pro hru týmu.

Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s