E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Video: Břevno! Tyč! Tyč! Břevno! Prokleté zakončení Darwina Núñeze

02. únor 2024
Sdílejte:
Smůla, nebo neschopnost? Uruguayský útočník FC Liverpool Darwin Núñez je často kritizován za neproměňování šancí. V zápase Premier League proti Chelsea dovedl tuto disciplínu k dokonalosti. Brankovou konstrukci totiž trefil hned čtyřikrát.
Mistr ve spalování šancí. Přesto si Darwina Núñeze v Liverpoolu váží.Foto: Profimedia

Jen si to představte. Váš tým suverénně porazí londýnskou Chelsea 4:1 a vy předvedete v zápase slušný výkon, ale nakonec jste na sociálních sítích terčem posměšků fanoušků z celého světa. Přesně to se ve středu večer přihodilo čtyřiadvacetiletému útočníkovi Liverpoolu Darwinovi Núñezovi. Ten během zápasu trefil dvakrát tyč a dvakrát břevno, čímž vytvořil smutný rekord Premier League.

V počtu nastřelení brankové konstrukce vévodí i celosezonním statistikám. Tuhle sezonu už to byl jeho dvanáctý zářez, druhá příčka této nelichotivé statistiky ale patří také Liveroolu, konkrétně Luisovi Suárezovi, který v sezoně Premier League 2013/14 dokázal trefit břevno nebo tyč celkem desetkrát.

Fotbaloví fanoušci se nyní přou, jestli Núñeze chválit za to, že se do šancí dostává, nebo ho peskovat za jejich časté zahazování. Nutno dodat, že vytáhlý útočník s culíkem má v téhle sezoně nejvyšší anglické soutěže na svém kontě ve dvaceti jedna zápasech sedm gólů a sedm asistencí, což se nedá považovat za vyložený propadák. A Núñeze se často zastávají i odborníci, kteří upozorňují na jeho pohyb a přínos pro hru týmu.

Související články

Češky proti mistryním světa. Už ví, s kým se poperou o Euro 2025

Češky už znají své soupeřky, které jim stojí v cestě na historicky první velký turnaj.

Ženský fotbal

Video: Proč nehraješ? Kiks roku z turecké ligy

Dát gól dá obyčejně hodně práce. V tomhle případě ho ale Oguz Aydin z Alanyasporu dostal zadarmo. Hostující obránce si myslel, že brankář dá míč jinam…

Zábava

Přestup ze Slavie? Rád bych si zkusil zahraničí, říká Provod

Na druhou stranu vím, že už mám nějaký věk a ve Slavii jsem spokojený, dodává v rozhovoru s Football Clubem slávista Lukáš Provod.

Slavia
Popup se zavře za 8s