Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Šéf, který neuhne, i úplně nový Rashford. United jsou zpátky

28. únor 2023
Sdílejte:
V neděli večer se radovali z trofeje, první po šesti letech. A i když šlo „jen“ o ligový pohár, potěšení z ní v táboře Manchesteru United měli nesmírné. Triumf z Wembley je totiž důkazem, že se neustále klopýtající gigant konečně vydal na správnou cestu. A se správným lodivodem.
Marcus Rashford a Etik ten Hag. Dvojka, která dala zapomenout na Ronalda.Foto: Profimedia

Mohli mít Mauricia Pochettina. Nebo Antonia Conteho. O obou se mluvilo, když United hledali před touto sezonou trenéra. Nakonec volba padla na Erika ten Haga, který vedl Ajax. Ne všichni fanoušci a experti v něj měli stoprocentní důvěru.

Přicházel z Eredivisie, bez jakýchkoli zkušeností s top ligami. Spekulovalo se, zda na jeden z nejsledovanějších trenérských postů na světě bude mít kvalitu i sebevědomí. Ostudné prohry s Brightonem a Brentfordem na úplném ligovém začátku jeho renomé nepomohly. Spekulovalo se, zda holohlavý kouč nebude zpátky v Nizozemsku dřív než na Vánoce.

Teď, na konci února, Ten Hag pozvedl nad hlavu první vítěznou trofej v novém angažmá. A fanoušci i funkcionáři na Old Trafford věří, že další budou následovat. Prvních osm měsíců ve funkci totiž nový kouč, až na úvodní klopýtání, zvládl na výbornou.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachytávají obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.