Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Šéf, který neuhne, i úplně nový Rashford. United jsou zpátky

28. únor 2023
Sdílejte:
V neděli večer se radovali z trofeje, první po šesti letech. A i když šlo „jen“ o ligový pohár, potěšení z ní v táboře Manchesteru United měli nesmírné. Triumf z Wembley je totiž důkazem, že se neustále klopýtající gigant konečně vydal na správnou cestu. A se správným lodivodem.
Marcus Rashford a Etik ten Hag. Dvojka, která dala zapomenout na Ronalda.Foto: Profimedia

Mohli mít Mauricia Pochettina. Nebo Antonia Conteho. O obou se mluvilo, když United hledali před touto sezonou trenéra. Nakonec volba padla na Erika ten Haga, který vedl Ajax. Ne všichni fanoušci a experti v něj měli stoprocentní důvěru.

Přicházel z Eredivisie, bez jakýchkoli zkušeností s top ligami. Spekulovalo se, zda na jeden z nejsledovanějších trenérských postů na světě bude mít kvalitu i sebevědomí. Ostudné prohry s Brightonem a Brentfordem na úplném ligovém začátku jeho renomé nepomohly. Spekulovalo se, zda holohlavý kouč nebude zpátky v Nizozemsku dřív než na Vánoce.

Teď, na konci února, Ten Hag pozvedl nad hlavu první vítěznou trofej v novém angažmá. A fanoušci i funkcionáři na Old Trafford věří, že další budou následovat. Prvních osm měsíců ve funkci totiž nový kouč, až na úvodní klopýtání, zvládl na výbornou.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Club podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.