Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Saúdové na lovu, teď chtějí Mbappého. Projděte si, koho už získali

25. červenec 2023
Sdílejte:
Peníze, peníze a zase peníze. To jsou důvody, proč fotbalisté z Evropy teď tak často mění špičkové ligy za tu saúdskou. Než přibydou další, projděte si ve fotogalerii ty, kteří už vábení pokladu neodolali.
Chorvatský záložník Marcelo Brozović s Ahmedem al-Ghamdim, prezidentem klubu Al-Nassr po podpisu smlouvy v Paříži.Foto: AFP Photo / HO /Al Nassr Football Club

Je to jedna z nejžhavějších linek letního přestupového období. Saúdské peníze lákají do tamní ligy hvězdy a hvězdičky evropského fotbalu.

A dělají si zuby i na ty nejzářivější. V Saudi Pro League už najdete Cristina Ronalda nebo posledního držitele Zlatého míče Karima Benzemu. Teď Saúdové sní i o příchodu Kyliana Mbappého, který se hádá s PSG o svůj další osud. Za rok mu končí smlouva, prodloužit ji nechce a katarští vlastníci pařížského klubu ho nechtějí po této sezoně nechat odejít zdarma do Realu, se kterým už má být dohodnutý.

No jo, ale kdo dá za Mbappého na jeden rok stovky milionů eur, které chtějí Katařané zpět za novou smlouvu, kterou s Francouzem před rokem podepsali? Těžko si představit, že to bude někdo jiný než nějaký saúdský klub, jehož možnosti jsou neomezené, protože je platí přímo saúdská státní pokladna. Jde teď zřejmě jen o to, zda si Mbapppé ve 24 letech dokáže představit, že by jeden rok ze své hvězdné kariéry obětoval dobrodružství na Arabském poloostrově.

A saúdská liga láká i další hvězdy evropského fotbalu. V posledních dnech se řeší například přestupy 28letého srbského útočníka Aleksandara Mitroviće, který se kvůli tomu hádá se „svým“ Fulhamem nebo 31letého senegalského útočníka Sadia Maného, kterého už nechtějí v Bayernu. Těsně před finální dohodou mají být třeba i příchody Jordana Hendersona z Liverpoolu, Riyada Mahreze z Manchesteru City nebo Allana Saint-Maximina z Newcastlu.

Zlatý poklad, který Saúdové fotbalistům vyplácí, je prostě lákavý. Třeba Rúben Neves, který v 26 letech vyměnil Wolwerhampton za al-Hilál, si podle dostupných spekulací britských médií vydělá za jeden rok v saúdské lize ještě o něco víc (zhruba 18 milionů eur, tedy nějakých 435 milionů korun), než kolik mu zaručoval jeho předchozí kontrakt v Premier League za pět let.

Proč to Neves dělá? Myslí při tom na rodinu, aby ji dal život, o jakém vždy snil. Se ženou mají tři děti. „Postarat se o ně je důležitější než moje kariéra,“ uvedl portugalský reprezentant. Když pomineme to, že jeho představy o zajištění rodiny musí být vskutku bombastické, když by mu na ně nestačil plat dobrého hráče anglické Premier League, pak vlastně musíme ocenit upřímnost. Jde o peníze, není třeba si nic namlouvat.

V následující galerii si projděte, které nejzajímavější hráče už teď v létě saúdské peníze z Evropy odlákaly. Další budou brzy přibývat, to je jisté.

Související články

Dostal do Česka mládežnické kempy Realu. City se s ním nemůžou rovnat, říká

Tomáš Klečka v Česku a na Slovensku už dlouhá léta organizuje dětské kempy. Nyní na malé fotbalisty a jejich rodiče cílí spoluprací s Realem Madrid. Které značky mají ve fotbalovém světě největší hodnotu a jak si dnes vede tuzemský mládežnický fotbal?

Rozhovor

Video: Bořilova pata v ofsajdu? Ptáme se: Měl gól Slavie platit?

Sporný moment v Edenu pomohl Slavii k vyrovnání. Fanoušci se nyní na sociálních sítích přou, jestli byl kapitán sešívaných Jan Bořil v ofsajdu. Jak to vidíte vy?

Česká liga

Co čeká Liberec s Kaniou? A proč by Evropa v příští sezoně mohla klubu ublížit?

Nový majitel Liberce Ondřej Kania může do českého fotbalu přinést svěží vítr. Bude jeho projekt úspěšný? V čem se musí Severočeši z posledních sezon poučit? Jaké jsou vhodné posily? A jak moc by současný kádr přebudoval pravděpodobný budoucí trenér Radoslav Kováč? Poslechněte si další epizodu Football Club podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s