Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Saúdové na lovu, teď chtějí Mbappého. Projděte si, koho už získali

25. červenec 2023
Sdílejte:
Peníze, peníze a zase peníze. To jsou důvody, proč fotbalisté z Evropy teď tak často mění špičkové ligy za tu saúdskou. Než přibydou další, projděte si ve fotogalerii ty, kteří už vábení pokladu neodolali.
Chorvatský záložník Marcelo Brozović s Ahmedem al-Ghamdim, prezidentem klubu Al-Nassr po podpisu smlouvy v Paříži.Foto: AFP Photo / HO /Al Nassr Football Club

Je to jedna z nejžhavějších linek letního přestupového období. Saúdské peníze lákají do tamní ligy hvězdy a hvězdičky evropského fotbalu.

A dělají si zuby i na ty nejzářivější. V Saudi Pro League už najdete Cristina Ronalda nebo posledního držitele Zlatého míče Karima Benzemu. Teď Saúdové sní i o příchodu Kyliana Mbappého, který se hádá s PSG o svůj další osud. Za rok mu končí smlouva, prodloužit ji nechce a katarští vlastníci pařížského klubu ho nechtějí po této sezoně nechat odejít zdarma do Realu, se kterým už má být dohodnutý.

No jo, ale kdo dá za Mbappého na jeden rok stovky milionů eur, které chtějí Katařané zpět za novou smlouvu, kterou s Francouzem před rokem podepsali? Těžko si představit, že to bude někdo jiný než nějaký saúdský klub, jehož možnosti jsou neomezené, protože je platí přímo saúdská státní pokladna. Jde teď zřejmě jen o to, zda si Mbapppé ve 24 letech dokáže představit, že by jeden rok ze své hvězdné kariéry obětoval dobrodružství na Arabském poloostrově.

A saúdská liga láká i další hvězdy evropského fotbalu. V posledních dnech se řeší například přestupy 28letého srbského útočníka Aleksandara Mitroviće, který se kvůli tomu hádá se „svým“ Fulhamem nebo 31letého senegalského útočníka Sadia Maného, kterého už nechtějí v Bayernu. Těsně před finální dohodou mají být třeba i příchody Jordana Hendersona z Liverpoolu, Riyada Mahreze z Manchesteru City nebo Allana Saint-Maximina z Newcastlu.

Zlatý poklad, který Saúdové fotbalistům vyplácí, je prostě lákavý. Třeba Rúben Neves, který v 26 letech vyměnil Wolwerhampton za al-Hilál, si podle dostupných spekulací britských médií vydělá za jeden rok v saúdské lize ještě o něco víc (zhruba 18 milionů eur, tedy nějakých 435 milionů korun), než kolik mu zaručoval jeho předchozí kontrakt v Premier League za pět let.

Proč to Neves dělá? Myslí při tom na rodinu, aby ji dal život, o jakém vždy snil. Se ženou mají tři děti. „Postarat se o ně je důležitější než moje kariéra,“ uvedl portugalský reprezentant. Když pomineme to, že jeho představy o zajištění rodiny musí být vskutku bombastické, když by mu na ně nestačil plat dobrého hráče anglické Premier League, pak vlastně musíme ocenit upřímnost. Jde o peníze, není třeba si nic namlouvat.

V následující galerii si projděte, které nejzajímavější hráče už teď v létě saúdské peníze z Evropy odlákaly. Další budou brzy přibývat, to je jisté.

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, řekneme vám jak

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý.

Zprávy

Kód za 15 tisíc. Už to dělám dlouho, píše překupník s lístky na Euro

Skvělý byznys si ze systému prodeje lístků na Euro 2024, jak ho zrealizovala FAČR, udělali někteří překupníci. Na bazarech už s kódy, které jde proměnit na lístky, obchodují. Psali jsme si s nimi.

Vstupenky

Lednička plná piv. Brazilská legenda udělala i z dopingové kontroly mejdan

Odevzdat vzorek po vyčerpávajícím utkání je pro mnoho fotbalistů noční můrou. Legendární Brazilec Sócrates, který před 12 lety zemřel, však na mistrovství světa v roce 1982 při jednom čůrání na povel zažil krásný večer.

Legendy
Popup se zavře za 8s