Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Nechci tak černý tým. Trenér PSG má problém, který mu může zničit kariéru

12. duben 2023
Sdílejte:
Christophe Galtier neprožívá dobré týdny. Konec francouzského trenéra v PSG je jen otázkou času a k tomu se teď objevila kauza, která může ovlivnit jeho budoucí kariéru.
Christophe GaltierFoto: Maciej Rogowski Photo / Shutterstock

Během angažmá v Nice si měl údajně Galtier stěžovat vedení, že má v týmu „moc černochů a muslimů“, což neodpovídá „duchu města“.

Galtier se měl takto vyjádřit v interním rozhovoru se sportovním ředitelem Nice Julienem Fournierem. Alespoň podle reportu, který později Fournier poslal svému nadřízenému. Právě k tomuto mailu se dostal známý novinář Romain Molina a také rozhlasová stanice RMC, které mělo ověřit jeho pravost.

Fournier v mailu mimo jiné píše: „Galtier mi řekl: Včera jsem byl v restauraci a lidé si stěžovali, že máme černý tým... Juliene, musíš si uvědomit, v jakém jsme městě. Jsme ve městě Jacquese Médecina a náš tým neodpovídá tomu, co lidé chtějí. Ani tomu, co chci já.“

V konverzaci mělo od trenéra OGC i přímo zaznít, že „nemůže mít v týmu tolik černochů a muslimů“. Minimálně to, že má Galtier problém s muslimskými hráči, není úplně překvapení. Během angažmá v Nice se totiž řešila kauza, kdy je požádal, aby během Ramadánu nedrželi půst.

Někteří hráči tomu vyhověli, jiní ale ne, například Jean-Claire Todibo nebo Hicham Boudaoui. V týmu kvůli tomu mělo dojít ke sporům, které se podepsaly na slabých výkonech Nice v závěru minulé sezony. Soudě dle chování Todiba ke Galtierovi po sobotním zápase Nice - PSG, k němu velkou náklonnost nechová.

Galtier v létě už po roce opustil Nice a odešel do PSG. Když se v září novináři ptali sportovního ředitele Fourniera na jeho spory s Galtierem, odpověděl, že kdyby zveřejnil pravé důvody jejich nevraživosti, Galtier už by si nezatrénoval ve Francii ani v Evropě.

Včera zveřejněná obvinění tomu dodávají kontext, zároveň je ale potřeba říct, že je to slovo proti slovu. Jediným zdrojem je obsah Fournierova mailu nadřízenému, ve kterém podává svůj pohled. A ten může a nemusí být přesný. Pro Galtierovu reputaci to každopádně je velký průšvih.

PSG se k situaci zatím nevyjádřilo, údajně spustilo interní vyšetřování. S komentářem už ale přišli jeho ultras: pokud se obvinění Galtiera ukážou jako pravdivá, je pro ně jeho pokračování v klubu nepřijatelné.


Text původně vyšel jako twitterové vlákno na účtu Francouzský fotbal. (Anglický překlad zmiňovaného mailu najdete zase v tomto vláknu.)


Související články

Video: Blesková otočka. Dva góly za tři minuty a Dortmund je v semifinále

Tenhle dvojitý úder Niclase Füllkruga a Marcela Sabitzera posunul Borussii poprvé od roku 2013 do semifinále Ligy mistrů.

Zábava

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava
Popup se zavře za 8s