Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Napůl Klopp, napůl Pep. Zlomí Tuchel v Chelsea trenérské prokletí?

10. srpen 2022
Sdílejte:
Taktický chameleon a skvělý řečník, kterého můžete poslouchat hodiny. Ale také cholerik, který se umí vytočit do nepříčetna a téměř z každého působiště odchází ve zlém. Servítky si nebere ani teď, kdy tlačí na vedení Chelsea. Může i tak být pro Blues stejnou legendou, jako je Jürgen Klopp pro Liverpool?
Thomas TuchelFoto: Profimedia

Neměl to zrovna snadné. Představte si, že jdete do Chelsea po Franku Lampardovi. Legendární Super Frankie je na Stamford Bridge idolem jako nikdo jiný. Když nejlepší střelec klubové historie v létě 2019 převzal vedení A týmu, každý fanoušek modrých barev doufal, že tohle spojení bude vítězné a dlouhodobé.

Už ve druhé sezoně se ale ukázalo, že někdejší skvělý středopolař si ukousl moc velké sousto. Jeho nedostatečné zkušenosti i trenérské kvality na Chelsea nestačily a v lednu 2021 byl odvolán. Mnoho příznivců to neneslo dobře, přišlo jim, že Lampard v debutové sezoně s mladíky a zákazem přestupů ukázal potenciál a měl dostat víc času. Obzvlášť když se dozvěděli jméno jeho náhrady.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.