Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Nápověda pro anglické obry: Tady máte slabiny, sem nakupte posily

09. květen 2023
Sdílejte:
Blíží se léto a s ním přestupová horečka. Základem úspěchu je přitom kvalitní příprava. Osmičce v Česku nejpopulárnějších mančaftů z Premier League (sedm nejambicióznějších + West Ham) tak vybíráme herní pozice, které by měly přes prázdniny vyztužit, aby byly lepší.
Kapitán West Hamu Declan Rice se hlásí o přestup. A co Tomáš Souček?Foto: Profimedia

Arsenal – středopolař

Záměrně nepíšeme DM (defenzivní záložník) či CM (střední záložník). Obě varianty totiž připadají v úvahu. Artetově celku by se hodila jak alternativa k Thomasi Parteymu, kterou rozhodně není typologicky zcela odlišný Jorginho, tak náhrada za Granita Xhaku. Švýcarský bouřlivák je u Gunners už řádku let a mnohokrát se spekulovalo o jeho odchodu. Realita je ovšem taková, že i pro španělského kouče jde o velmi důležitého hráče. Pokud má ale Arsenal pokračovat v progresu, je třeba přivést mu minimálně konkurenci, v lepším případě koupit ještě kvalitnějšího středopolaře.

Chelsea – defenzivní záložník

Náš nejdůležitější hráč je Makelele, řekl prý jednou Zinédine Zidane, když měl v hvězdami narvaném týmu Realu vybrat ten nejpodstatnější pilíř. Bez stabilní opory ve středu hřiště žádného úspěchu nedosáhnete, i kdybyste měli ofenzivu nabitou k prasknutí. Chelsea typickou šestku nemá od odchodu Nemanji Matiče a Ngolo Kanté už to také neuběhá. Pokud vymodleného Declana Rice Blues ukradne Arsenal, bude to fiasko.

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.