Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Léto bude bez posil, vzkázal Barceloně šéf La Ligy

03. březen 2023
Sdílejte:
Zima byla v Barceloně bez posil a v létě to bude stejné, uvedl Javier Tebas na konferenci v Londýně.
Foto: Yuri Turkov / Shutterstock

Prezident La Ligy Javier Tebas prohlásil, že kvůli finanční situaci klubu je prakticky nemožné, aby Barcelona v létě získala nové posily.

Navzdory odchodům Gerarda Piquého, který ukončil kariéru, Memphise Depaye, který přestoupil do Atlétika Madrid, a přestupu Hectora Bellerína do Sportingu nemohla Barca v lednovém přestupovém období podepsat žádného hráče kvůli pravidlům La Ligy o finančním fair play.

Tebas v projevu na Business Football Summit, který v Londýně pořádá list Financial Times, varoval fanoušky Barcy, že mohou to samé očekávat i v létě. „Pro Barcelonu je prakticky nemožné, aby v létě podepsala hráče. Hodně se toho bude muset změnit, jinak bude mít problémy,“ cituje Tebase americká stanice ESPN. Šéf La Ligy dodal, že očekává naštvaný telefonát od prezidenta Barcelony Joana Laporty.

Na začátku tohoto roku Barcelona zažalovala La Ligu, protože ta jí omítla povolit navýšení platového stropu. Tebas a spol. argumentují dodržováním stanovených finančních pravidel. Vedení Barcelony se potýká s rekordními dluhy a hledá nové příjmy. Psali jsme o tom podrobně v tomto textu. Barcelona také stále pošilhává po Superlize, od které si slibuje nové a vysoké příjmy.

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s