Koupit předplatné webu

Léto bude bez posil, vzkázal Barceloně šéf La Ligy

03. březen 2023
Sdílejte:
Zima byla v Barceloně bez posil a v létě to bude stejné, uvedl Javier Tebas na konferenci v Londýně.
Foto: Yuri Turkov / Shutterstock

Prezident La Ligy Javier Tebas prohlásil, že kvůli finanční situaci klubu je prakticky nemožné, aby Barcelona v létě získala nové posily.

Navzdory odchodům Gerarda Piquého, který ukončil kariéru, Memphise Depaye, který přestoupil do Atlétika Madrid, a přestupu Hectora Bellerína do Sportingu nemohla Barca v lednovém přestupovém období podepsat žádného hráče kvůli pravidlům La Ligy o finančním fair play.

Tebas v projevu na Business Football Summit, který v Londýně pořádá list Financial Times, varoval fanoušky Barcy, že mohou to samé očekávat i v létě. „Pro Barcelonu je prakticky nemožné, aby v létě podepsala hráče. Hodně se toho bude muset změnit, jinak bude mít problémy,“ cituje Tebase americká stanice ESPN. Šéf La Ligy dodal, že očekává naštvaný telefonát od prezidenta Barcelony Joana Laporty.

Na začátku tohoto roku Barcelona zažalovala La Ligu, protože ta jí omítla povolit navýšení platového stropu. Tebas a spol. argumentují dodržováním stanovených finančních pravidel. Vedení Barcelony se potýká s rekordními dluhy a hledá nové příjmy. Psali jsme o tom podrobně v tomto textu. Barcelona také stále pošilhává po Superlize, od které si slibuje nové a vysoké příjmy.

Související články

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy

Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie
Popup se zavře za 8s