Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Hvězdy Premier League slaví. Kterou z nich čeká lepší sezona?

08. červenec 2023
Sdílejte:
Hvězdné oslavence van Dijka a Sona čeká další sezona v Premier League. Kdo z nich může pohlížet na trofeje? Hlasujte v naší anketě.
Van Dijk a Son si proti sobě zahráli v roce 2019 finále Ligy mistrů. Loňská sezona se jim ale moc nepovedla. Foto: Profimedia

Jak už jsme psali v jiném dnešním článku – 8. července 2023 je deváté výročí zmasakrování brazilského fotbalového nároďáku, kterému Němci v semifinále mistrovství světa v Belo Horizonte, tedy navíc potupně na domácí půdě, nekompromisně naložili, co se do něj vešlo. Prohra 1:7 je podle mnohých Brazilců nejčernějším dnem jejich fotbalové historie.

Tím ale přehled aktuálních výročí nekončí. Podívali jsme se také na to, které ze světových fotbalových hvězd dnes slaví narozeniny. A nejslavnější oslavenci hrají v Premier League. Veselo tak bude u defenzivní opory Liverpoolu Virgila van Dijka, kterému je třicet dva let, a také u ofenzivního štírka Heung-min Sona z londýnského Tottenhamu, který bude na dortu sfoukávat jednatřicet svíček.

Hvězdy bez trofejí

Nizozemský stoper Virgil van Dijk zažil rozporuplnou sezonu. V dresu Liverpoolu sice odkopal drtivou většinu zápasů – 32 v Premier League (ve kterých vstřelil tři góly) a 8 v Lize mistrů, takže potvrdil, že jeho koleno je po vážném zranění z října 2020, kvůli kterému nehrál skoro rok, už v pořádku. Zároveň jako klíčový muž obrany Liverpoolu nepůsobil (stejně jako jeho týmoví kolegové) zdaleka tak jistě, jak jsme u něj zvyklí. Jürgen Klopp a jeho asistent Pepijn Lijnders tak budou mít v letní pauze co dělat, aby defenzivu Reds dostali opět do formy a herní pohody.

Zvláštní sezonu má za sebou taky jihokorejský útočník Heung-min Son, který je už z Tottenhamu zvyklý žít bez trofejí, takže to pro něj vlastně nebyla žádná výjimka. V uplynulém ročníku Premier League za Spurs odkopal 36 zápasů, ve kterých dal 10 gólů. To je ale paradoxně druhé nejnižší číslo za osm sezon v dresu Tottenhamu. O sezonu dřív to bylo například 23 gólů, rok předtím 17. Velkou otázkou nyní zůstává, jak to bude s jeho útočným parťákem Harrym Kanem, který je zřejmě na odchodu. Pro Sona tak bude v útoku ještě víc prostoru, šance na větší úspěch ale s přestupem Kanea rapidně klesají.

Získají v příští sezoně van Dijk a Son nějaké trofeje?

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s