08. červenec 2023
Těžko byste v dějinách brazilské fotbalové reprezentace našli ostudnější zápas než porážku od Německa před devíti lety. Připomeňte si s námi ve videu všech osm branek semifinále mistrovství světa 2014.
Útočník Thomas Müller slaví gól do sítě Brazílie.Foto: Profimedia

Německý masakr motorovou pilou! Nejhorší den brazilských dějin! Pohřeb trapných kanárků! Kolosální fotbalová ostuda Brazílie! Světové fotbalové servery se na den přesně před devíti lety předháněly v senzačních titulcích, které by vystihly neuvěřitelný výsledek semifinálového zápasu mistrovství světa ve fotbale mezi domácí Brazílií a Německem. Měl to být vrchol šampionátu, napínavá podívaná. Místo toho rozjetí svěřenci kouče Joachima Löwa totálně přejeli bezzubé Brazilce.

Müller, Klose, dvakrát Kroos a Khedira – brazilský brankář Júlio César se skoro nestíhal ani otáčet, aby lovil míče ze své branky. Plačící diváci na vyprodaném stadionu Mineirão v Belo Horizonte se nestačili divit. Už po 29 minutách hry tak Němci vedli 5:0. Utkání nakonec skončilo 7:1 (když se o zbylé branky postarali dvakrát Schürrle a v poslední minutě Oscar) jen díky tomu, že milosrdní Němci – pozdější vítězové celého turnaje – ve druhém poločase trochu stáhli nohu z plynu. Tak jako tak, 8. červenec 2014 je v dějinách zapsaný jako černý den brazilského fotbalu.