Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

08. červenec 2023
Těžko byste v dějinách brazilské fotbalové reprezentace našli ostudnější zápas než porážku od Německa před devíti lety. Připomeňte si s námi ve videu všech osm branek semifinále mistrovství světa 2014.
Útočník Thomas Müller slaví gól do sítě Brazílie.Foto: Profimedia

Německý masakr motorovou pilou! Nejhorší den brazilských dějin! Pohřeb trapných kanárků! Kolosální fotbalová ostuda Brazílie! Světové fotbalové servery se na den přesně před devíti lety předháněly v senzačních titulcích, které by vystihly neuvěřitelný výsledek semifinálového zápasu mistrovství světa ve fotbale mezi domácí Brazílií a Německem. Měl to být vrchol šampionátu, napínavá podívaná. Místo toho rozjetí svěřenci kouče Joachima Löwa totálně přejeli bezzubé Brazilce.

Müller, Klose, dvakrát Kroos a Khedira – brazilský brankář Júlio César se skoro nestíhal ani otáčet, aby lovil míče ze své branky. Plačící diváci na vyprodaném stadionu Mineirão v Belo Horizonte se nestačili divit. Už po 29 minutách hry tak Němci vedli 5:0. Utkání nakonec skončilo 7:1 (když se o zbylé branky postarali dvakrát Schürrle a v poslední minutě Oscar) jen díky tomu, že milosrdní Němci – pozdější vítězové celého turnaje – ve druhém poločase trochu stáhli nohu z plynu. Tak jako tak, 8. červenec 2014 je v dějinách zapsaný jako černý den brazilského fotbalu.

V posledních týdnech se ve Fortuna lize víkend co víkend snášela ostrá kritika na VAR. Tohle kolo byla řada zápasů bez videorozhodčího. A zrovna na Bohemce by se přitom hodil. Pardubický Chlumecký dostal za úder hlavou ve stylu Tomáše Chorého pouze žlutou kartu. Jak byste tento zákrok posoudili vy?

Česká liga

Pražská Sparta zvítězila v Olomouci 4:1 a udržela si v čele tabulky Fortuna ligy čtyřbodový náskok. Za výhrou ji na Andrově stadionu hnalo přes 4500 fanoušků. Prohlédněte si jejich parádní choreo.

Sparta

Kamerunský brankář Manchesteru United André Onana chytal až do 85. minuty zápasu proti Burnley skvělý zápas. Nakonec ale vyrobil penaltu a zavinil svému týmu další bodovou ztrátu.