Jak je možné, že je pořád na hřišti? Říkali si mnozí fanoušci, kteří sledovali včerejší bitvu mezi Lille a Aston Villou.
Brankář hostů Emiliano Martínez dostal žlutou kartu za zdržování na konci prvního poločasu a další pak za své chování během penaltového rozstřelu.
Dvě žluté = červená! Ne vždycky. Platí totiž pravidlo, o kterém se moc neví, protože se na něj jen tak nedostane. Do penaltového rozstřelu se hráčům mažou předchozí žluté karty ze hry (předchozí červená platí a vyloučený hráč kopat penaltu nemůže). Podle pravidel je to speciální úsek s čistým stolem.
Proto argentinský mistr světa z roku 2022 mohl zapsat svůj už pátý úspěšný penaltový souboj v řadě. Tentokrát zneškodnil dvě penalty z pěti.
V roce 2020 vychytal Community Shield proti Liverpoolu, o rok později pak v semifinále Copa América Kolumbii, na mistrovství světa v Kataru pak ve čtvrtfinále Nizozemce a ve finále Francouze a včera tedy i Lille.
Aston Villa tak překvapivě zůstala jako jediný anglický tým v evropských pohárech. V semifinále Konferenční ligy si zahraje s řeckým Olympiakosem (druhá dvojice je Fiorentina a Bruggy).
Klub z Birminghamu je ve hře o svou první trofej od roku 2002, kdy vyhrál málo prestižní Intertoto Cup. V roce 1982 Aston Villa slavila mnohem větší triumf, když ovládla předchůdce Ligy mistrů, tedy Pohár mistrů evropských zemí.
A z prvního místa do něj jde Sparta. Povíme vám, proč je její aktuální ligová bilance běžná. A na slávistickém programu si zase ukážeme, jaké hody máme před sebou.
Kromě Česka jsme se v naší pravidelné víkendové analýza zajímavých mačů napříč Evropou tentokrát vydali i do Německa a Itálie.
Totální fotbal Slavia pořád umí, jak ukázala v Edenu proti Lille. V české lize nebo venku v pohárech ho ale teď nehraje. Pokročilá data ukazují, že především v lize jsou teď sešívaní jen slabým odvarem agresivního týmu z minulých let. Jakou tvář Jindřich Trpišovský pro svůj tým zvolí do klíčové fáze podzimu, která právě startuje?