Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Video: Oranžová pařba. Tihle fanoušci vám zlepší den

12. září 2023
Sdílejte:
Irsko zažilo oranžovou vlnu, když stovky fanoušků Nizozemska rozskákaly Dublin.
Nizozemští fanoušci se umí bavit. Ilustrační snímek.Foto: Profimedia

Jako fanoušek českého národního týmu se po matných výkonech a domácí remíze s Albánií nemáte moc čemu smát. Je ale příjemné vidět, že to mají jinde jinak.

A když odhlédneme od škodolibců, kteří se baví trablemi německého nároďáku, ukážeme si pro všechny pozitivně laděné na Nizozemce. Ti se na mezinárodních zápasech prostě baví.

Naposledy to předvedli v Dublinu před důležitou výhrou nad domácími Iry 2:1. Záběry z téhle fanouškovské párty jsou hitem sociálních sítí posledních dní. A není se co divit, autor tohoto textu na následující video v kanceláři poskakuje už druhý den.

V hlavě mu tahle veselá melodie ležela tak dlouho, že prostě musel najít, co to je za píseň. A v jednom twitterovém vlákně zjistil, že jde o jednu z oblíbených karnevalových pecek v Nizozemsku (Links Rechts od Snollebollekes). V dalším videu se tak můžete pokochat, jak to vypadá, když se na tuhle píseň rozjede zaplněný stadion.

A jestli vás zajímá i fotbal, tak dodejme, že Nizozemci mají za sebou stejně jako Češi čtyři kvalifikační zápasy o Euro 2024 a že po úvodní prohře 0:4 ve Francii třikrát vyhráli a v zářijovém okně kromě vítězství v Irsku připsali i důležitou domácí výhru 3:0 nad Řeckem, se kterým se zatím přetahují o druhé postupové místo ve skupině B.

Související články

Historická sezona s výraznou českou stopou. Hložek a spol. jsou nedocenění

Zatímco Leverkusen zlomil další rekord, Bayern oznámil konec trenéra Tuchela a DFL se vzdala bezprostředních ambicí na námluvy s investorem. To všechno v týdnu, kdy všichni adepti prohlásili, že do Evropy se jim zas tak moc nechce a český fanoušek dál ignoruje, jak historické sezony jsou jeho rodáci součástí!

Die Liga

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Jak vybrat ideální fotbalové kopačky: Průvodce pro každého hráče

Výběr ideálních fotbalových kopaček je klíčovým faktorem, který může ovlivnit výkon hráče na hřišti. Správný pár kopaček nejenže zvyšuje komfort a výkon, ale také snižuje riziko zranění. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší kopačky pro vaše potřeby a jaké faktory byste měli při výběru zvážit.

Popup se zavře za 8s