Zažijte Fotbal jinak! Vstupenky na akci FC v prodeji zde

Děti bez zápasů? Takhle se dělá fotbal v obří pražské konkurenci

12. září 2023
Sdílejte:
Tomáš Podvín dělá pátým rokem šéftrenéra mládeže v pražské Uhříněvsi. V rozhovoru vysvětluje, jak se dá v amatérských podmínkách s trenéry, kteří to dělají po práci, zajistit dobré jméno klubu, který teď má nějakých 300 mládežníků – fotbalistů a fotbalistek. A jak se pozná, že má uhříněveská Čechie dobrý zvuk?
Tým mladšího dorostu Čechie Uhříněves, který má Tomáš Podvín (uprostřed v horní řadě) na starost i v roli hlavního trenéraFoto: Anna Cabrnochová, SK Čechie Uhříněves

Na Twitteru jste se na začátku září zaradoval, že na nábor do Čechie Uhříněves, kde děláte šéftrenéra mládeže, přišlo přes 50 dětí. Jak moc je to mimořádné číslo?

Je to pro nás o 10 až 15 dětí víc než v posledních dvou, třech letech. Pro klub, jako je ten náš, je to skvělé číslo a máme z toho velkou radost. Byl to čtvrtý nábor za dobu, co jsem v klubu. Už ten první rok jsme byli někde u 45 dětí, další roky byly o něco slabší, trochu to souviselo s tím, že nabíráme děti dlouhodobě i mimo tuto hlavní náborovou akci a tenkrát se hlásilo víc dětí průběžně. Rodiče se mohou ozvat kdykoli, často to využívají v průběhu jara, když se oteplí. I čísla z náborů z posledních dvou let nám ale přišla v pohodě. Letošní počet nás příjemně překvapil.

A co to pro vás tedy znamená? Že je zajištěná dobrá budoucnost klubu?

Určitě, je to pro nás celkově dobrý signál, že je o naše služby zájem a že to tím pádem asi děláme dobře. Protože v Praze, a i v té naší části, je spousta klubů a konkurence je velká. Když k nám přišlo tolik dětí, tak to značí, že má klub dobré jméno mezi rodiči, kteří si následně předávají mezi sebou doporučení, která velmi fungují. Jinak je ještě dobré dodat, že ne každý, kdo teď na náboru byl, tak u nás stráví příští sezonu. Nábor byl pro děti od ročníku 2019, tedy pro děti od čtyř let výš. A je normální, že ti nejmenší to hned nezvládnou a přijdou až v zimě nebo za rok. Pro nás je ale takto velký zájem skvělou zprávou ze dvou hlavních důvodů. Po čtyřech a půl letech, co jsem v klubu a po pěti, co tu je ve vedení Honza Vetyška, který mě přivedl, tak jde o první léto, kdy jsme spokojení z pohledu počtu členů v jednotlivých mládežnických kategorií. V minulých letech nám jednoduše chyběli hráči a některé týmy nebyly plnohodnotné. Často jsme museli posouvat hráče kvůli počtu, abychom vůbec dokázali odehrát zápasy. Aktuálně už tohle nehrozí a případné posuny děláme čistě z výkonnostního hlediska. Zároveň pracujeme na druhém kroku, který bude ještě náročnější, a to je posunout kvalitu.

Související články

Bude se hrát, nebo jen běhat? Zápas podzimu očima expertů

Oba vedou ligu se stejným počtem bodů, oba kluby vstoupily vítězně do Evropské ligy. V neděli na sebe narazí poprvé v této sezoně. Má tohle derby favorita? A s čím do něj Brian Priske a Jindřich Trpišovský půjdou? Ptáme se fotbalových znalců.

Derby

Cesta za snem startuje. Češky hrají o vyšší ligu i Euro

Muži odehráli už tři ročníky, ženám startuje premiérová Liga národů. Češky jsou ve druhé ze tří lig a když se dostanou výš, budou mít lepší vyhlídky na premiérový postup na velký turnaj.

Ženský fotbal

Harry průkopník. Bude jako Jordan?

Kdo by nechtěl kopat jako hvězda. Byznysoví lídři to vědí a tak Harry Kane nezměnil jen klub.

Přímák
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.