Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Děti bez zápasů? Takhle se dělá fotbal v obří pražské konkurenci

12. září 2023
Sdílejte:
Tomáš Podvín dělá pátým rokem šéftrenéra mládeže v pražské Uhříněvsi. V rozhovoru vysvětluje, jak se dá v amatérských podmínkách s trenéry, kteří to dělají po práci, zajistit dobré jméno klubu, který teď má nějakých 300 mládežníků – fotbalistů a fotbalistek. A jak se pozná, že má uhříněveská Čechie dobrý zvuk?
Tým mladšího dorostu Čechie Uhříněves, který má Tomáš Podvín (uprostřed v horní řadě) na starost i v roli hlavního trenéraFoto: Anna Cabrnochová, SK Čechie Uhříněves

Na Twitteru jste se na začátku září zaradoval, že na nábor do Čechie Uhříněves, kde děláte šéftrenéra mládeže, přišlo přes 50 dětí. Jak moc je to mimořádné číslo?

Je to pro nás o 10 až 15 dětí víc než v posledních dvou, třech letech. Pro klub, jako je ten náš, je to skvělé číslo a máme z toho velkou radost. Byl to čtvrtý nábor za dobu, co jsem v klubu. Už ten první rok jsme byli někde u 45 dětí, další roky byly o něco slabší, trochu to souviselo s tím, že nabíráme děti dlouhodobě i mimo tuto hlavní náborovou akci a tenkrát se hlásilo víc dětí průběžně. Rodiče se mohou ozvat kdykoli, často to využívají v průběhu jara, když se oteplí. I čísla z náborů z posledních dvou let nám ale přišla v pohodě. Letošní počet nás příjemně překvapil.

A co to pro vás tedy znamená? Že je zajištěná dobrá budoucnost klubu?

Určitě, je to pro nás celkově dobrý signál, že je o naše služby zájem a že to tím pádem asi děláme dobře. Protože v Praze, a i v té naší části, je spousta klubů a konkurence je velká. Když k nám přišlo tolik dětí, tak to značí, že má klub dobré jméno mezi rodiči, kteří si následně předávají mezi sebou doporučení, která velmi fungují. Jinak je ještě dobré dodat, že ne každý, kdo teď na náboru byl, tak u nás stráví příští sezonu. Nábor byl pro děti od ročníku 2019, tedy pro děti od čtyř let výš. A je normální, že ti nejmenší to hned nezvládnou a přijdou až v zimě nebo za rok. Pro nás je ale takto velký zájem skvělou zprávou ze dvou hlavních důvodů. Po čtyřech a půl letech, co jsem v klubu a po pěti, co tu je ve vedení Honza Vetyška, který mě přivedl, tak jde o první léto, kdy jsme spokojení z pohledu počtu členů v jednotlivých mládežnických kategorií. V minulých letech nám jednoduše chyběli hráči a některé týmy nebyly plnohodnotné. Často jsme museli posouvat hráče kvůli počtu, abychom vůbec dokázali odehrát zápasy. Aktuálně už tohle nehrozí a případné posuny děláme čistě z výkonnostního hlediska. Zároveň pracujeme na druhém kroku, který bude ještě náročnější, a to je posunout kvalitu.

Související články

Český sport jde s dobou a digitalizuje. Platformu EOS používá už 500 klubů

Přibývá sportovních klubů, které se při správě veškeré agendy spoléhají na moderní technologie a digitalizaci. Výjimkou není ani amatérský fotbal. Funkcionářům i členům oddílu totiž zbyde víc času na sport samotný.

Tiskové zprávy

Žádný návrat do Bayernu. Nagelsmann prodloužil u německého nároďáku

Julian Nagelsmann se po Euru do Bayernu nevrátí, jak se o tom v poslední době hojně spekulovalo. Místo toho šestatřicetiletý trenér prodloužil smlouvu jako kouč národního týmu. A to až do roku 2026, do příštího MS.

Cesta na Euro

Zlomí Kane prokletí? A má k triumfu v Lize mistrů blíž Mbappé, nebo Bellingham?

Liga mistrů během čtvrtfinálových bojů znovu ukázala své kouzlo. Je Bayern v menší krizi, než píší média? Bylo vystoupení Realu ostudou, nebo účel světil prostředky? A kdo má nejlíp nakročeno k celkovému triumfu? Vše o vrcholné fázi prestižní soutěže rozebírá nový díl FC podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.