Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

To jsou panoramata. Nejkrásnější fotbalové výhledy v Chorvatsku

05. červenec 2023
Sdílejte:
Chystáte se v létě do Chorvatska? Máme pro vás jedinečné tipy na hřiště a stadiony, kam se můžete vypravit nasát přímořskou fotbalovou atmosféru.
Přístav Sutomišćica na chorvatském ostrově Ugljan.Foto: Shutterstock

Léto, moře, fotbal, Chorvatsko. Tahle čtyřka spolu skvěle ladí. Pokud se letos chystáte vypravit k moři do Chorvatska a patříte mezi fotbalové nadšence, kteří si chtějí užít alespoň něco ze svého oblíbeného sportu i na dovolené, kdy se nehrají zápasy, máme pro vás tipy na výlety na fotbalová místa s nejkrásnějším výhledem. Tak vzhůru na Balkán.

Trogir

Unikátní fotbalové hřiště Batarija v populárním turistickém letovisku Trogir se nachází přímo mezi dvěma historickými památkami UNESCO – věží sv. Marka a pevností Kamerlengo. Dřív zde byl nekvalitní přírodní trávník, který dostával zabrat kvůli velkým vedrům, později bylo hřiště rekonstruované včetně nové umělé trávy.

Imotski

Malý stadionek Gospin dolac najdete u desetitisícového městečka Imotski v Dalmácii. V rodišti chorvatské fotbalové legendy Zvonimira Bobana leží hřiště na okraji skály zhruba ve výšce 500 metrů nad hladinou blízkého jezera, které je oblíbeným turistickým cílem. V roce 2017 se Gospin dolac dostal mezi TOP 10 nejkrásnějších fotbalových stadionů na světě podle britské BBC.

Split

A teď jeden větší kousek. Pěkný víceúčelový stadion Poljud s unikátní atmosférou a nádherným výhledem na přístav najdete ve Splitu. Kapacita tohoto fotbalového chrámu je 35 tisíc diváků a domácí zápasy tu hraje Hajduk Split, který v uplynulé sezoně chorvatské ligy skončil na druhém místě. Stadion byl postaven v roce 1979. Kromě sportovních klání se tu konají i koncerty a řada dalších kulturních akcí.

Hvar

Pokud budete na ostrově Hvar, místní malý stadion s umělou trávou vám určitě neunikne. Nachází se totiž v blízkosti krásného přístavu, jen pár kroků od spousty luxusních jachet a blankytné hladiny Jaderského moře. Podle řady turistických průvodců patří k nejvíc fotogenickým fotbalovým hřištím Evropy.

Sutomišćica

Další unikátní přístavní fotbalové hřiště najdete ve vesnici Sutomišćica na chorvatském ostrově Ugljan, který se nachází v blízkosti Zadaru. Své domácí zápasy zde hraje klub NŠK Sveti Mihovil. A když se nabažíte výhledu na moře ze hřiště, můžete se vydat do některého z místních barů nebo kavárniček.

Rijeka

Při návštěvě přístavu Rijeka na severozápadě Chorvatska nevynechejte návštěvu nenápadného stadionku Kantrida, který byl vystavěn na místě původního kamenolomu mezi světovými válkami. Domácí zápasy na něm hrál klub HNK Rijeka, který sice areál několikrát renovoval, nyní už ale na stadion čeká demolice a stavba nového stánku. Umístěním u pláže je atraktivní nejen pro domácí, ale i pro zahraniční turisty.

A pokud vás zajímá chorvatský fotbal, rozhodně si dejte jeden ze starších textů z Football Clubu psaný těsně po MS v roce 2018. Autor slibuje, že se dozvíte jak je možné, že čtyřmilionové Chorvatsko bylo na posledních dvou světových šampionátech druhé a třetí.

Související články

Dostal do Česka mládežnické kempy Realu. City se s ním nemůžou rovnat, říká

Tomáš Klečka v Česku a na Slovensku už dlouhá léta organizuje dětské kempy. Nyní na malé fotbalisty a jejich rodiče cílí spoluprací s Realem Madrid. Které značky mají ve fotbalovém světě největší hodnotu a jak si dnes vede tuzemský mládežnický fotbal?

Rozhovor

Video: Bořilova pata v ofsajdu? Ptáme se: Měl gól Slavie platit?

Sporný moment v Edenu pomohl Slavii k vyrovnání. Fanoušci se nyní na sociálních sítích přou, jestli byl kapitán sešívaných Jan Bořil v ofsajdu. Jak to vidíte vy?

Česká liga

Co čeká Liberec s Kaniou? A proč by Evropa v příští sezoně mohla klubu ublížit?

Nový majitel Liberce Ondřej Kania může do českého fotbalu přinést svěží vítr. Bude jeho projekt úspěšný? V čem se musí Severočeši z posledních sezon poučit? Jaké jsou vhodné posily? A jak moc by současný kádr přebudoval pravděpodobný budoucí trenér Radoslav Kováč? Poslechněte si další epizodu Football Club podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s