E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Mexiko

Zakázané dresy. Svastika, přidělané rukávy i neznámý důvod

Tahle trika sundejte. Už se stalo, že to řekla i vláda. Tady jsou tři příklady zakázaných dresů.

Přímák

Mexická vlna se vrací domů. Pozvánka do země, kde vám hrozí únos

Mexická část mistrovství světa v roce 2026 bude jistě nejautentičtější. Zároveň je ale Mexiko země, kde společnost do velké míry ovládají drogové kartely. Má se tam fotbalový fanoušek těšit, nebo si tuhle cestu radši odepřít? Vydali jsme se na průzkum.

Reportáž

Zápasy o život. Reportáž z americko-mexické hranice

Nemají na kopačky, někdy ani na jídlo. Přesto vyhrávají zápasy, turnaje a nakonec i stipendia. Tak vyrůstají fotbalisti na americko-mexickém pomezí, kde vládne španělština, pašeráci drog i lidí a láska k evropskému fotbalu.

Reportáž

Video: Bláznivé penalty. Brankář dostal střelce kouzelnickým trikem

To jste ještě neviděli. Brankář při penaltovém rozstřelu nejdřív dělal mima a pak vytáhl z úst metrový provázek. A nejbizarnější na tom všem je, že mu to vyšlo.

Zábava

Postupová matematika na středu. Jak si kdo v Kataru zajistí postup

V Kataru už se hraje poslední kolo zápasů ve skupinách. Do osmifinále jdou vždy dva nejlepší. Ukážeme vám, co k postupu potřebují jednotlivé týmy, které jsou ještě ve hře.

MS Katar

Příští mistrovství bude o dost větší. Co to znamená pro české šance na účast?

Za čtyři roky se mistrovství světa z Kataru přestěhuje do USA, Mexika a Kanady. Počet účastníků vzroste ze současných 32 na 48 týmů. Evropa si ale ukrojí jen menší část z tohoto navýšení. Ukážeme vám, co se chystá i jak to bylo dřív.

Mistrovství světa
Popup se zavře za 8s