Ženský tým Slavie se stále nachází ve stínu toho mužského, stejně to ostatně platí v Česku pro ženský fotbal jako celek. Přitom se může pochlubit úspěchy i vlastními osobnostmi. Víc o tom vyprávějí exponáty ze slávistického muzea.
Než se prosadily na hřišti, musely se dostat na tribuny. Ženy jako divačky se na zápasech objevují od počátku organizovaného fotbalu. Nejdříve jako neviditelný doprovod mužů, až později jako samostatné fanynky. Podobně jako při hře i v ochozech musely čelit četným předsudkům.
Ženský soccer se v Americe masově hraje, fandí se mu, politizuje se a nedávno si vymohl i stejné ohodnocení jako mužský. Vděčí za to maskulinitě amerického fotbalu a také boji za občanská práva před půl stoletím.
Do historie se právě skončené euro zapsalo jako turnaj, na kterém se Anglie dočkala titulu evropského šampiona. Ženský fotbal si na zaplněných legendárních stadionech Old Trafford a Wembley nemohl přát lepší reklamu. Jaký rozdíl oproti jeho začátkům, kdy pokus o první euro skončil výsměchem od bulváru.
Zažila rozmach ženského socceru v USA coby průkopnice na hřišti i u soudu. Profesorka kineziologie z Manhattan College v New Yorku a historička ženského sportu Shawn Laddaová v rozhovoru mluví i o sporech současných reprezentantek s americkou asociací nebo s bývalým prezidentem Trumpem.