Týdenní cesta do hlavního nigerijského města byla pracovní. Hledali jsme na ní mladé fotbalisty třeba i pro české kluby. Kdo projde výběrem, má šanci na lepší život. Byli jsme se podívat i na rozhodujícím zápase o postup na mistrovství světa a po něm utíkali před slzným plynem. This is Nigeria, man.
Bude na fotbalových stadionech přibývat agrese? Je potřeba razantněji zakročit proti fanouškům? Zvládají pořadatelé a policie svou roli? A jak množící se problémy souvisejí s pandemií? V pokračování Football Club podcastu o násilí na fotbale mluví novináři Karel Häring a Jiří Hošek.
Bundesliga je nejbližší a tím pádem nejlépe dostupná top ligová soutěž z Česka. Vyrazili jsme do Frankfurtu a Augsburgu vyzkoušet bratwurst i vyprodané stadiony.
Kdo by nechtěl na Premier League? Mířil tam i jeden rodinný výlet, který nakonec skončil o dvě patra níž. Neopakujte stejné chyby. Přečtěte si průvodce, který vás ale třeba nakonec naláká i na tu třetí ligu.
Vidět tak někdy na vlastní oči bělehradské derby mezi Crvenou Zvezdou a Partizanem... Na konci února jsem vyrazil na Spartu a doufal, že se o pár dnů později dostanu i na věčné derby. Povedlo se. Projděte si zápisky z cesty s celou sadou užitečných tipů.
Byla velkou fanynkou, ale jako ženě jí byl vstup na stadion zakázán. Sahra Chodájáríová se proto odhodlala k extrémnímu činu – upálila se. Její protest vyvolal velký tlak na Írán a i díky ní už tamní ženy mohou na stadiony. Ve fotbale se někdy hraje i o lidská práva.
Dvakrát stál v místech, kde o chvíli později umírali lidé. Měl štěstí, vždycky se z nějakého důvodu rozhodl přesunout jinam. I proto může vyprávět.
V dvoutisícových Drnovicích mají stadion pro více jak šest tisíc lidí. Mezi lety 1993 až 2005 se tu v celkem deseti sezonách hrála první liga a jednou i Pohár UEFA. Zašlou slávu stadionu si můžete projít ve fotkách.
Kontroverzní bossové vytáhli vesnické kluby na vrchol. Pak je zase stáhli ke dnu. Zavzpomínejte na divoká devadesátá léta.