Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Vzhůru do Evropy, je sexy. Střed(a) Zdeňka Folprechta

16. srpen 2023
Sdílejte:
Bývalý střední záložník Zdeněk Folprecht každou středu glosuje fotbalové dění. Tentokrát vás vezme do Evropy, kde má v předkolech stoprocentní bilanci. A vysvětlí vám, proč se v nich nelámou jen sezony pro jednotlivé kluby, ale častokrát i kariéry jednotlivých hráčů.
Podzim 2015: Liberec je v Evropě, tady konkrétně v portugalské Braze. Lavičku řídí Jindřich Trpišovský, celý zápas na hřišti je v sestavě Slovanu i Zdeněk Folprecht.Foto: Profimedia

Někdy kruté a jindy naopak skvělé nastartování nové sezony. Letní euforie, nebo letní studená sprcha? Co to bude letos? Ano, je tady ten srpnový čas. Předkola evropských pohárů. Možnost, jak vydělat hromadu peněz do klubové kasy, ukázat se světu a taky dopřát svým příznivcům pár skvělých zážitků po Evropě. Vzpomeňme si na krásný výjezd klokanů z Bohemky. Až na ten výsledek si to v Norsku náramně užili a rozhodně nám za polárním kruhem udělali dobré jméno.

Předkola jsou ale taky možnost, jak naštvat všechny svoje příznivce hned na startu nového ligového ročníku. Toho ročníku, od kterého si ti nejvěrnější fans tolik slibovali. Jak tedy proklouznout přes nástrahy předkol až do jedné z evropských soutěží? Kéž by tady byl někdo, kdo všechny svoje zápasy v předkolech vyhrál a ví, jak na to… Dobře, tak já vám to teda řeknu. 😊

V tomhle jsem byl spíš klikař než cokoli jiného. Během dvou sezon v Liberci jsem odehrál v předkolech Evropské ligy šest zápasů a všechny jsme vyhráli. Byla to éra, kdy český fotbal pomalu ale jistě objevoval kouzlo trenéra Jindřicha Trpišovského. Ten svoji bilanci nemá stoprocentní jako já jen proto, že zápasů v předkolech odehrál o hodně víc a ne vždy to prostě vyjde.

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.