Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Vzhůru do Evropy, je sexy. Střed(a) Zdeňka Folprechta

16. srpen 2023
Sdílejte:
Bývalý střední záložník Zdeněk Folprecht každou středu glosuje fotbalové dění. Tentokrát vás vezme do Evropy, kde má v předkolech stoprocentní bilanci. A vysvětlí vám, proč se v nich nelámou jen sezony pro jednotlivé kluby, ale častokrát i kariéry jednotlivých hráčů.
Podzim 2015: Liberec je v Evropě, tady konkrétně v portugalské Braze. Lavičku řídí Jindřich Trpišovský, celý zápas na hřišti je v sestavě Slovanu i Zdeněk Folprecht.Foto: Profimedia

Někdy kruté a jindy naopak skvělé nastartování nové sezony. Letní euforie, nebo letní studená sprcha? Co to bude letos? Ano, je tady ten srpnový čas. Předkola evropských pohárů. Možnost, jak vydělat hromadu peněz do klubové kasy, ukázat se světu a taky dopřát svým příznivcům pár skvělých zážitků po Evropě. Vzpomeňme si na krásný výjezd klokanů z Bohemky. Až na ten výsledek si to v Norsku náramně užili a rozhodně nám za polárním kruhem udělali dobré jméno.

Předkola jsou ale taky možnost, jak naštvat všechny svoje příznivce hned na startu nového ligového ročníku. Toho ročníku, od kterého si ti nejvěrnější fans tolik slibovali. Jak tedy proklouznout přes nástrahy předkol až do jedné z evropských soutěží? Kéž by tady byl někdo, kdo všechny svoje zápasy v předkolech vyhrál a ví, jak na to… Dobře, tak já vám to teda řeknu. 😊

V tomhle jsem byl spíš klikař než cokoli jiného. Během dvou sezon v Liberci jsem odehrál v předkolech Evropské ligy šest zápasů a všechny jsme vyhráli. Byla to éra, kdy český fotbal pomalu ale jistě objevoval kouzlo trenéra Jindřicha Trpišovského. Ten svoji bilanci nemá stoprocentní jako já jen proto, že zápasů v předkolech odehrál o hodně víc a ne vždy to prostě vyjde.

Související články

Ať Liberec žije Slovanem jako Brémy Werderem, přeje si Gebre Selassie

Devět let působil v Bundeslize. Zkušenosti, které tam nasbíral, teď bude Theodor Gebre Selassie uplatňovat při tvorbě nového Slovanu Liberec. S Ondřejem Kaniou a Janem Nezmarem chtějí vybudovat moderní klub, kterým žije celé město. „Moji synové hrají fotbal, vidím šanci nastavit klub tak, aby v něm oni i další mladí kluci měli dobrou budoucnost,“ říká o své motivaci.

Rozhovor

Spartu na Strahově chceme, říká starosta. Nový stadion vidí jako příležitost pro restart celé lokality

„Pan starosta Čižinský si oddechne, že se mu povede vytlačit Spartu z Prahy 7 na Prahu 6. A my zase budeme rádi,“ říká v rozhovoru starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Podle něj je navíc reálné, že nový stadion Sparty pro 35 tisíc lidí bude stát dřív než za doposud diskutovaných 11 let.

Rozhovor

Glosář Luďka Mádla: Blázni na stadionu a Baník v Evropě

Válce s fanoušky předejde dialog s nimi, Baník se sice dočkal Evropy, ale evropsky se zatím příliš nechová a Zlínu se nevyplatilo zaměnit poslední varování za úspěch.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.