Byl jste na hradeckém stadionu? Jak se vám líbí?
Ano, byl. Líbí se mi moc. Říkám, že to je nejlepší aréna v republice – nejen vizuálně, ale i v interiéru. Viděl jsem klubové prostory, VIP, jsou skvělé. A mám informace, že se budou dál upravovat, nebudou tak strohé. Klobouk dolů, Hradec má na co být pyšný. Byl jsem tam na otevření, chystám se znova. Jsem odchovanec, byla by ostuda, kdybych se tam už neukázal.
Vnímáte stadion i pohledem byznysmena?
Ano. Mám zkušenosti z Německa a ze Slavie, kde se otevíral nový stadion, a vím, v čem se dělaly chyby. Ty hlavně spočívaly v tom, že si někdo myslel, že když se postaví nová aréna, všechno poběží samo jako po másle. Tak to vůbec není. Stadion je potřeba velmi dobře servisovat i pro obyčejného diváka. Když tohle klub neudělá, pak velmi rychle – do dvou tří let – je návštěvnost výrazně nižší a všechno se bude orientovat jen na sportovní úspěch. Lidi se tam musí cítit dobře, musí se tam bavit. Jako v divadle. Musí dostat čtyřhodinovou perfektně zorganizovanou show. Dobře se najíst, napít, nejlépe bez front. Servis musí být perfektní.
Město Hradec Králové se po výstavbě stadionu zase rozhlíží po strategickém partnerovi. Dokážete říct, nakolik je teď klub díky stadionu atraktivnější?
Chtěl bych trošku mírnit optimismus města. Je krásné, že si něco postavili, ale to je jen to A. B je důležitější – někdo musí klub i stadion perfektně servisovat, což je podle mě daleko těžší práce než něco postavit. Jsou obrovská očekávání ve smyslu co za to. Ale strategický partner si vstupem do klubu nekupuje aktivum, kupuje si obrovský závazek. Jediné aktivum je nějaký branding, značka, licence. Hráčský kádr má virtuální hodnotu, navíc nadsazenou. Někde jsem viděl v tisku částku sto milionů korun. Na to říkám: Vezměte ty hráče, prodejte je a získejte z toho sto milionů korun. Nedostanete je.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!