Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Sedm posil z Norska. Vysvětlíme vám, proč pražská S nakupují na severu

07. únor 2024
Sdílejte:
Slavia se Spartou v posledních třech přestupových obdobích přivedly dohromady sedm hráčů z norské Eliteserien. Podíváme se na to, čím je tato liga specifická a jaké dva zásadní důvody činí norský trh tím nejatraktivnějším pro české top kluby.
Dva ze sedmi importů z norské ligy z posledního roku. Igoh Ogbu a Conrad Wallem se radují z gólu v Ženevě.Foto: Profimedia

Pokud za tři přestupová okna přivedou dva týmy z jednoho města sedm hráčů z jedné zahraniční ligy, jedná se jednoznačně o trend. Tento text důkladně popisuje dva faktory, které hrají zásadní roli v norských nákupech pražských S. Jeden je ekonomický, druhý souvisí s taktikou a výchovou hráčů. Zároveň oba ukazují, co v české lize chybí.

Norská vyšší střední třída

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.