Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Pohádka Zdeňka Folprechta: Je to jenom hra, Tome

24. prosinec 2023
Sdílejte:
Šťastné a veselé přejeme všem našim čtenářům a především předplatitelům, našim podporovatelům. Jako dárek pro vás máme jednu z pohádek z knížky Zdeňka Folprechta, kterou jsme nedávno společně vydali. Užijte si vánoční pohodu!
Hezký vánoční dárek (nejen) pro malé fotbalové nadšence.Foto: Daniel Hamerník

Už se vám někdy stalo, že vám něco fakt šlo, jako že jste v tom byli opravdu dobří, když se nikdo nedíval, ale jakmile jste to měli předvést ostatním, tak se vám to nepovedlo? Začali jste se potit, bolelo vás břicho, chtělo se vám čůrat... Tomu se říká nervozita. Nebojte, zažije ji každý z nás. Je to v pohodě. Když jsme nervózní, znamená to, že nám na něčem opravdu záleží. Ale jak se nervozity zbavit? Možná víc prozradí příběh o malém brankáři Tomáši Vaclínovi.

Tomášovi bylo dvanáct let a bydlel v Kouřovém městě. To město se jmenovalo Kouřové, protože mělo spoustu komínů, ze kterých vycházel černý dým. Někdy bylo ve vzduchu tolik kouře, že skoro nešlo vidět nebe. Že i ptáci chodili radši pěšky. Tomáš si ale kouře nevšímal. Nejvíc ze všeho ho bavilo chytat fotbalový míč. Zatímco všichni ostatní se předháněli, kdo dá víc gólů a kdo udělá hezčí kličku, jeho zajímalo, jak nepustit míč za svá záda. „Zamknu branku, zamknu branku,“ říkal si potichu vždycky, když se postavil mezi tři tyče.

A nebyl to jenom fotbalový balon, který rád chytal. Jeho druhým nejoblíbenějším byl ten pingpongový. Ano, ten malý bílý míček, který tolik skáče. Pořád si s ním doma házel o kuchyňskou linku. Hop a skok. Míček nesmí nikdy projít za mě, opakoval si. Někdy ho chytil, jindy vyrazil. Hlavně ho nerozšlápnout, to by bylo mrzení.

Související články

Video: Fantastický kung-fu gól české lvice Bartoňové

Možná nejhezčí gól české fotbalové reprezentace za poslední roky. Výstavním akrobatickým kopem ho v zápase s Jižní Koreou dala Eva Bartoňová. Přesvědčte se sami.

Girl Power

Video: Nejbizarnější střídání všech dob. Připomeňte si, jak Kepa poslal trenéra do háje

Dnes je to přesně pět let, kdy španělský brankář Kepa Arrizabalaga předvedl věc, která se v dnešním profesionálním fotbale jen tak nevidí. Ignoroval svého trenéra a odmítl při střídání opustit hřiště. To všechno minutu před koncem prodloužení finálového zápasu prestižního Carabao Cupu.

Zábava

Video: Parádní gól a prapodivná oslava. Xhaka táhne Leverkusen k titulu

Výbuch radosti a pak pořádné zatrnutí. Záložník Bayeru Leverkusen Granit Xhaka si po parádní gólové střele vystřelil i ze všech na stadionu včetně trenéra Alonsa a lékařského týmu.

Bundesliga
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.