Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Obcházel plácky, aby měli s kým hrát. Srdcař vypráví, jak se dělá fotbal v bývalé ligové baště

30. říjen 2023
Sdílejte:
Vítězslav Janda toho v 26 letech zvládá hodně. Za áčko Hvězdy Cheb, u kterého je i asistentem, hraje divizi. Zároveň dělá šéftrenéra mládeže. V rozhovoru vypráví, jak se k tomu dostal, jak shání trenéry, kteří obecně moc nejsou. Mluví i o vizi pro chebský fotbal, kterému chybí třeba tribuna. A vzpomíná i na to, jak místní fanoušky Baníku Ostrava přepadli po mládežnickém turnaji polští chuligáni.
Vítězslav Janda (vpravo) s týmem straší přípravky (U11).Foto: FK Hvězda Cheb

Jak jste se k trénování dostal?

V roce 2011 jsem začal chodit do kotle na Hvězdě a udělal jsem si vztah k chebskému fotbalu. V klubu působím od roku 2017, od kdy jsem tu i začal trénovat. Hrál jsem předtím Landesligu za hranicemi v Německu a oslovili mě místní trenéři po sestupu Hvězdy z divize do krajského přeboru. Šel jsem tedy do Chebu hrát a měl už jsem céčkovou trenérskou licenci, kterou jsem si udělal na střední škole. Trénování mě vždycky bavilo. Když jsem do Hvězdy přišel, byly tu čtyři přípravky, fotbalová školička, dva žákovské týmy a dorostenci. Vzal jsem si starší žáky, kde chyběl trenér. Bylo tam osm dětí a začal jsem objíždět různé plácky u škol a říkal jsem tam klukům, že jsou docela šikovní, ať přijdou hrát za Hvězdu. Udělal jsem jim registrace a takto jsme to ze začátku nějak plácali. Postupně se to ale zlepšovalo a z krajských přeborů jsme teď v celostátní žákovské soutěži - v divizi, která je v žákovských kategoriích druhou nejvyšší soutěží v Česku.

Související články

Odehrají zítra Sparta a Slavia svoje zápasy?

Čtyři z pěti zápasů sobotního programu fotbalové Fortuna ligy se odložily. Duel mezi Olomoucí a Slováckem pak připomínal spíš utkání Winter Classic. Odehrají se zítřejší zápasy pražských S? Přou se zástupci vedení klubů, LFA i fanoušci.

Česká liga

České fotbalistky porazily Bělorusko. Postup mají na dosah

Reprezentantky zvládly důležitý zápas v Lize národů. Na těžkém terénu v maďarském Györu vyhrály díky brance Kamily Dubcové 1:0 a před posledním utkáním proti Slovinsku mají blízko postupu do áčkové ligy.

Reprezentace

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.