Jak jste se k trénování dostal?
V roce 2011 jsem začal chodit do kotle na Hvězdě a udělal jsem si vztah k chebskému fotbalu. V klubu působím od roku 2017, od kdy jsem tu i začal trénovat. Hrál jsem předtím Landesligu za hranicemi v Německu a oslovili mě místní trenéři po sestupu Hvězdy z divize do krajského přeboru. Šel jsem tedy do Chebu hrát a měl už jsem céčkovou trenérskou licenci, kterou jsem si udělal na střední škole. Trénování mě vždycky bavilo. Když jsem do Hvězdy přišel, byly tu čtyři přípravky, fotbalová školička, dva žákovské týmy a dorostenci. Vzal jsem si starší žáky, kde chyběl trenér. Bylo tam osm dětí a začal jsem objíždět různé plácky u škol a říkal jsem tam klukům, že jsou docela šikovní, ať přijdou hrát za Hvězdu. Udělal jsem jim registrace a takto jsme to ze začátku nějak plácali. Postupně se to ale zlepšovalo a z krajských přeborů jsme teď v celostátní žákovské soutěži - v divizi, která je v žákovských kategoriích druhou nejvyšší soutěží v Česku.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!