Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

08. prosinec 2023
Sdílejte:
Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.
Fotbal v době války. Příslušník bezpečnostní služby zajišťuje prostor během zápasu mezi Andorrou a Izraelem.Foto: Profimedia

Až bude 26. března vrcholit baráž o Euro 2024, dost dobře se může stát, že o jedno ze tří posledních účastnických míst se utkají Izrael s Ukrajinou. Dvě země, které kvůli válečným konfliktům jsou právě teď bez fotbalového domova.

Vlastně by to nebylo nic nového. Už nedávné duely Konferenční ligy mezi Maccabi Tel Aviv a Zorjou Luhansk se hrály v srbském městě Bačka Topola, resp. v polském Lublinu.

Izraelský národní tým ještě počátkem října mohl realisticky pomýšlet na přímý postup na Euro. Jenže pak přišel teroristický útok Hamásu a spousta věcí najednou byla jinak, nejen ve fotbale.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.