Bundesliga patří k nejznámějším fotbalovým značkám, ve světě si ji lidé s Německem spojují stejně automaticky jako slavné automobilky nebo pšeničné pivo. I proto je trochu s podivem, že vznikla teprve v roce 1963. Dávno po tom, co celostátní fotbalovou soutěž měly všechny důležité země. Anglie už v roce 1888, ve dvacátých letech minulého století se přidaly Itálie, Španělsko, Maďarsko, Rakousko, u nás se liga hrála od jara 1925.
Německé váhání mělo spíš politicko-kulturní důvody než čistě sportovní.
Země bývala vždycky decentralizovaná, a bylo to znát i ve fotbale. Proto když v roce 1932 přišel fotbalový svaz s nápadem zřídit tzv. Reichsligu, zástupci regionů hlasovali proti. Další překážku přinesl následný nástup nacistů k moci. Byť ve fotbale časem rozpoznali značný propagandistický potenciál, celostátní profesionální liga do jejich vidění světa nepatřila.
Program Ligy národů přináší spoustu atraktivních zápasů. Z nich jsme si pro naši analýzu vybrali čtyři. V hlavní roli bude český nároďák.
Kde nám ujel vlak? A proč bychom se při výchově hráčů měli zaměřit především na hru bez míče? Jaroslav Hřebík ve velkém rozhovoru s FC analyzuje český fotbal.
Téměř dva roky byl Jan Bořil bez fotbalu. Už po třicítce dlouho léčil zraněné kolene. Předpokládaný scénář s koncem kariéry odmítl a teď jako kapitán táhne obrozenou Slavii.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!