Promítání: ČR vs. Portugalsko! Diskuze: Voráček, Podaný, Tuček! Víc info zde

Hložek se Schickem by se měli poohlédnout po jiném týmu, říká Jarolím

07. prosinec 2023
Sdílejte:
Ukončí Leverkusen nadvládu Bayernu? Jakou šanci mají u Xabiho Alonsa čeští hráči? Proč dal při odchodu z Hamburku přednost malému týmu z Francie před Amerikou a Řeckem? A proč by svým dětem doporučil brzký odchod do zahraničí? Bývalý reprezentant David Jarolím vypráví o životě v Německu i trenérských plánech.
Rok 2008. David Jarolím jako kapitán Hamburku.Foto: Profimedia

Jak často dnes jezdíte na fotbal k našim západním sousedům?

Méně, než bych chtěl. Kvůli rodině na to nemám tolik času. Když už se ale vypravím, je to nejčastěji do Hamburku, kde mám pořád největší pouto. Obecně si fotbal na stadionech v Německu hrozně užívám. Ať už jde o kvalitu týmů na hřišti i lidi v ochozech. Skončí zápas a fanoušci obou týmů sedí u stadionu, popíjejí pivo a normálně se spolu baví o fotbale. Lidi se nemusí bát, že když přijedou se šálou svého klubu na venkovní zápas, tak se jim něco stane. Fanouškovská kultura je tam na top úrovni.

Sledujte Bundesligu

Partnerem německého fotbalu na stránkách Football Clubu je Nova Sport.

Bundesliga živě

Jaký je to pocit, když se „váš“ Hamburk už několik sezon potlouká jen ve 2. Bundeslize?

Samozřejmě divný. Když jsem za něj nastupoval, hrály se evropské poháry a teď se ne a ne vrátit aspoň do Bundesligy. Hamburk je obrovské město, fotbal tam má velkou tradici. V osmdesátých letech byl klub dokonce lepší než Bayern. V devadesátkách se z něj stala šedá myš, ale po roce 2000 se to zase hodně zvedlo. Já tam přišel v roce 2003 a zažil skvělých devět let. Hráli jsme pravidelně špičku Bundesligy, sedmkrát v evropských pohárech, z toho dvakrát jsme došli až do semifinále.

Paradoxní je, že tehdy jsme byli médii mnohem víc kritizovaní, než jsou hráči teď. V roce 2010 jsme v semifinále Evropské ligy vypadli s Fulhamem a dostali od novinářů pořádně za uši. Teď se hraje v Hamburku druhá liga, na každý zápas mají narváno, média dávají týmu pokoj, což je sice dobře, ale pořád je pro mě nepochopitelné, že už si tam na druhou ligu tak nějak zvykli. Škoda, že dvakrát neuspěli v baráži. V ní ale musíte ve dvojzápase vyřadit bundesligový tým, a to jsou úplně jiné zápasy, než na které jsou hráči zvyklí za celou sezonu ve druhé Bundeslize.

Určitě dost poklesla i ekonomická síla klubu. Návrat mezi elitu to pak komplikuje…

Rozhodně. Hrajete druhou ligu, takže dostáváte míň peněz za televizní práva, pro sponzory taky nejste tak atraktivní, jako když hrajete evropské poháry. Ale i tak je Hamburk klub, který by měl hrát v Bundeslize.

Související články

Kadeřábek má být v základu. EURO vyhraje Francie, říká Jarolím

Rozhovor s Davidem Jarolímem, bývalým českým reprezentantem a kapitánem Hamburgeru SV, o evropském šampionátu v Německu, vyhlídkách našeho nároďáku, vzpomínkách na MS 2006 a EURO 2008 a také o příští sezoně Bundesligy.

Cesta na Euro

Stříbro, bronz i Collina. Připomeňte si „česká“ Eura

Mistrovství Evropy si nejde představit bez Česka. Připomeňte si ve fotkách slavné chvíle i pády ze sedmi předchozích turnajů.

Cesta na Euro

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.