Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Jak vychovat sportovce a postavit stadion? Výživná debata z FC akce

06. říjen 2023
Sdílejte:
Sejde se architekt, hudebník, investiční poradce a autor pohádek… Takhle nezačíná anekdota, ale diskuze na společenské akci s názvem Fotbal jinak. Adam Gebrian, Jan P. Muchow, Martin Hosták a Zdeněk Folprecht přinášejí tak trochu jiný pohled na nejpopulárnější sport světa.
Zábavná debata na FC akci Fotbal jinak v Kasárnách Karlín.Foto: Daniel Hamerník

Na konci září se v krásném prostoru Kasáren Karlín konal další event Football Clubu, tentokrát s názvem Fotbal jinak. Akce startovala v diváky nabitém sále diskuzí sportovních nadšenců Adama Gebriana, Jana P. Muchowa, Martina Hostáka a Zdeňka Folprechta. A protože stála za to, rozhodli jsme se vám ji zprostředkovat ve speciálním vydání našeho podcastu.

V úvodu diskuzního panelu se pod moderátorskou taktovkou Jana Pěrušky řeč točila kolem propojení fotbalu a kultury. Proč se na českých fotbalových stadionech tak málo zpívají chorály? A jaké to je pustit se do knižního fotbalového obsahu? Velmi rychle se ale přešlo na téma sportu a architektury. Jaké stadiony jsou podle našich hostů v Česku a Evropě ty nejpůsobivější a u kterých spíš hrozí, že vám spadnou na hlavu?

Velký prostor se věnoval také práci českého sportovního prostředí s dětmi a mládeží. Umíme vychovávat profesionální sportovce? Je u dětí důležitější nadšení, chuť vyhrávat, nebo ještě něco úplně jiného? A jak je to dnes s fotbalovými vzory a otázkou fair play?

Chybět – jak už je u Football Clubu zvykem – ale nemohlo ani téma fotbal a peníze. Mluvilo se o finanční gramotnosti sportovců, jejich investičních možnostech a schopnostech, ale také třeba o návratnosti staveb fotbalových stadionů.

Partnery akce byli dodavatel energií Epet, investiční společnost Wood and Company, televizní stanice Canal+ Sport a klubová platforma EOS. Přejeme příjemný poslech!

Hlavní témata podcastu:

0:13 – fotbal v knížkách

3:38 – hudba na sportovních zápasech

8:22 – fotbal vs. hokej a jejich stadiony

17:08 – děti a mládež v dnešním sportu

26:48 – fair play a fotbalové vzory

30:20 – videorozhodčí na fotbale a hokeji

35:04 – fotbal, peníze a finanční gramotnost sportovců

42:30 – investice do fotbalu a staveb stadionů

FC podcasty najdete na:

A že existuje ještě příbramovější Příbram, než je Příbram, jste už slyšeli?Foto: Daniel Hamerník

Související články

Odehrají zítra Sparta a Slavia svoje zápasy? Tvrdík se pře s LFA

Čtyři z pěti zápasů sobotního programu fotbalové Fortuna ligy se odložily. Duel mezi Olomoucí a Slováckem pak připomínal spíš utkání Winter Classic. Odehrají se zítřejší zápasy pražských S? Přou se zástupci vedení klubů, LFA i fanoušci.

Česká liga

České fotbalistky porazily Bělorusko. Postup mají na dosah

Reprezentantky zvládly důležitý zápas v Lize národů. Na těžkém terénu v maďarském Györu vyhrály díky brance Kamily Dubcové 1:0 a před posledním utkáním proti Slovinsku mají blízko postupu do áčkové ligy.

Reprezentace

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video
Popup se zavře za 8s