Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Jak vychovat sportovce a postavit stadion? Výživná debata z FC akce

06. říjen 2023
Sdílejte:
Sejde se architekt, hudebník, investiční poradce a autor pohádek… Takhle nezačíná anekdota, ale diskuze na společenské akci s názvem Fotbal jinak. Adam Gebrian, Jan P. Muchow, Martin Hosták a Zdeněk Folprecht přinášejí tak trochu jiný pohled na nejpopulárnější sport světa.
Zábavná debata na FC akci Fotbal jinak v Kasárnách Karlín.Foto: Daniel Hamerník

Na konci září se v krásném prostoru Kasáren Karlín konal další event Football Clubu, tentokrát s názvem Fotbal jinak. Akce startovala v diváky nabitém sále diskuzí sportovních nadšenců Adama Gebriana, Jana P. Muchowa, Martina Hostáka a Zdeňka Folprechta. A protože stála za to, rozhodli jsme se vám ji zprostředkovat ve speciálním vydání našeho podcastu.

V úvodu diskuzního panelu se pod moderátorskou taktovkou Jana Pěrušky řeč točila kolem propojení fotbalu a kultury. Proč se na českých fotbalových stadionech tak málo zpívají chorály? A jaké to je pustit se do knižního fotbalového obsahu? Velmi rychle se ale přešlo na téma sportu a architektury. Jaké stadiony jsou podle našich hostů v Česku a Evropě ty nejpůsobivější a u kterých spíš hrozí, že vám spadnou na hlavu?

Velký prostor se věnoval také práci českého sportovního prostředí s dětmi a mládeží. Umíme vychovávat profesionální sportovce? Je u dětí důležitější nadšení, chuť vyhrávat, nebo ještě něco úplně jiného? A jak je to dnes s fotbalovými vzory a otázkou fair play?

Chybět – jak už je u Football Clubu zvykem – ale nemohlo ani téma fotbal a peníze. Mluvilo se o finanční gramotnosti sportovců, jejich investičních možnostech a schopnostech, ale také třeba o návratnosti staveb fotbalových stadionů.

Partnery akce byli dodavatel energií Epet, investiční společnost Wood and Company, televizní stanice Canal+ Sport a klubová platforma EOS. Přejeme příjemný poslech!

Hlavní témata podcastu:

0:13 – fotbal v knížkách

3:38 – hudba na sportovních zápasech

8:22 – fotbal vs. hokej a jejich stadiony

17:08 – děti a mládež v dnešním sportu

26:48 – fair play a fotbalové vzory

30:20 – videorozhodčí na fotbale a hokeji

35:04 – fotbal, peníze a finanční gramotnost sportovců

42:30 – investice do fotbalu a staveb stadionů

FC podcasty najdete na:

A že existuje ještě příbramovější Příbram, než je Příbram, jste už slyšeli?Foto: Daniel Hamerník

Související články

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava

Hlava rozhoduje. Salah prozradil, jak ji trénuje a proč pak dává góly

Hvězda Liverpoolu Mohamed Salah jednou dostal otázku, co by poradil sám sobě, kdyby mu bylo znovu dvacet let: „Věnuj se intenzivně mentální přípravě.“ V rozhovoru pro Canal+ Sport tohle téma ještě rozvedl a nechal nahlédnout do své duše a mysli.

Rozhovor
Popup se zavře za 8s