Jak se zrodil neapolský zázrak? Italský fotbal pod lupou Černíka s Pikousem

22. březen 2023
Sdílejte:
Spanilá jízda Neapole za titulem. Trable Juventusu a Pavla Nedvěda. Nostalgické vzpomínky na zlaté časy italského fotbalu. A výkony českých fotbalistů v Serii A. Experti na italský fotbal Jan Pikous a Bart Černík vyprávějí o aktuálních tématech z Apeninského poloostrova.
Hosté 19. dílu FC podcastu: Jan Pikous a Bartoloměj Černík.Foto: Tomáš Cetkovský

Itálii má většina Čechů spojenou s dobrým vínem a dovolenou, dlouhá léta jsme navíc byli zvyklí soustředit svou pozornost na Apeninský poloostrov i kvůli elitním českým fotbalistům. Časy Skuhravého, Nedvěda nebo Jankulovského jsou už dávnou minulostí, stejně jako doba, kdy Serie A platila za nejlepší soutěž v Evropě.

I když upadl trochu v zapomnění, vyplatí se italský fotbal sledovat, o čemž vás přesvědčíme v novém díle Football Club podcastu V Lize mistrů jsou po 17 letech tři italské týmy ve čtvrtfinále. Titul by se měl po 33 letech vrátit do Neapole, poprvé od triumfu s Diegem Maradonou v sestavě. Do velkých problémů se dostal Juventus včetně Pavla Nedvěda a k záchraně by měla bez problémů dojít Monza Silvia Berlusconiho.

Řeč bude ale taky o současných českých fotbalistech na Apeninském poloostrově. Hosty jsou dva fotbaloví experti, fanoušci a podcasteři. Jan PikousKontrapresinku, který je také přispěvatelem Football Clubu v pravidelné rubrice Albion, a Bart Černík z redakce iRozhlas.cz při Českém Rozhlase.

Dobrý vstup do jara i při poslechu našeho podcastu!

Hlavní témata podcastu:

1:26 – Kouzlo italského fotbalu.

5:38 – Sever vs. jih: regionální rozdíly Serie A

8:45 – Zašlá sláva italské ligy – kvalita hráčů, evropské poháry, peníze, marketing

16:38 – Tajemství úspěchu SSC Neapol

28:00 – Problémy Juventusu – výsledková krize, trest za finanční machinace, konec Pavla Nedvěda

42:15 – Silvio Berlusconi a jeho návrat do nejvyšších pater italského fotbalu

49:37 – Česká stopa v Serii A – jak se dnes daří českým krajánkům?

FC podcasty najdete na:

Tip na dárek: potěšte fotbalového fanouška plakátem 442 prints

E-shop 442prints.cz nabízí širokou nabídku týmových i hráčských plakátů, které připomínají fotbalové dresy a jsou tištěné na kvalitní křídový papír velikosti A3. Hodí se do kanceláře i dětského pokoje.

Přečíst

Související články

Sázkařské tipy: Gólové hody v Edenu i Pardubicích. A spanilá jízda dalších favoritů

Favoriti budou v závěru tohoto týdne vítězit od Prahy až po Ružomberok. Nouze by podle našich analýz neměla být ani o větší počet gólů.

Sázkařský koutek

Tykač, Kania a přijdou další. Proč se jim vyplatí fotbalový klub?

Slavia, Liberec, nejnověji Mladá Boleslav a České Budějovice, ale nápadníci jsou i v Hradci Králové či Olomouci. Vysvětlíme vám, proč zájem roste.

Peníze

Počítáme koeficient: Česko jde do nové sezony z desátého místa

Pro české kluby startuje v tomto týdnu pohárová sezona. Představíme si ji z pohledu národních koeficientů. Kam nejvýš může Česko myslet, kdo nás nejvíc ohrožuje a co se stane, když se dostaneme na deváté místo před Turecko?

Popup se zavře za 8s