Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Jak se zrodil neapolský zázrak? Italský fotbal pod lupou Černíka s Pikousem

22. březen 2023
Sdílejte:
Spanilá jízda Neapole za titulem. Trable Juventusu a Pavla Nedvěda. Nostalgické vzpomínky na zlaté časy italského fotbalu. A výkony českých fotbalistů v Serii A. Experti na italský fotbal Jan Pikous a Bart Černík vyprávějí o aktuálních tématech z Apeninského poloostrova.
Hosté 19. dílu FC podcastu: Jan Pikous a Bartoloměj Černík.Foto: Tomáš Cetkovský

Itálii má většina Čechů spojenou s dobrým vínem a dovolenou, dlouhá léta jsme navíc byli zvyklí soustředit svou pozornost na Apeninský poloostrov i kvůli elitním českým fotbalistům. Časy Skuhravého, Nedvěda nebo Jankulovského jsou už dávnou minulostí, stejně jako doba, kdy Serie A platila za nejlepší soutěž v Evropě.

I když upadl trochu v zapomnění, vyplatí se italský fotbal sledovat, o čemž vás přesvědčíme v novém díle Football Club podcastu V Lize mistrů jsou po 17 letech tři italské týmy ve čtvrtfinále. Titul by se měl po 33 letech vrátit do Neapole, poprvé od triumfu s Diegem Maradonou v sestavě. Do velkých problémů se dostal Juventus včetně Pavla Nedvěda a k záchraně by měla bez problémů dojít Monza Silvia Berlusconiho.

Řeč bude ale taky o současných českých fotbalistech na Apeninském poloostrově. Hosty jsou dva fotbaloví experti, fanoušci a podcasteři. Jan PikousKontrapresinku, který je také přispěvatelem Football Clubu v pravidelné rubrice Albion, a Bart Černík z redakce iRozhlas.cz při Českém Rozhlase.

Dobrý vstup do jara i při poslechu našeho podcastu!

Hlavní témata podcastu:

1:26 – Kouzlo italského fotbalu.

5:38 – Sever vs. jih: regionální rozdíly Serie A

8:45 – Zašlá sláva italské ligy – kvalita hráčů, evropské poháry, peníze, marketing

16:38 – Tajemství úspěchu SSC Neapol

28:00 – Problémy Juventusu – výsledková krize, trest za finanční machinace, konec Pavla Nedvěda

42:15 – Silvio Berlusconi a jeho návrat do nejvyšších pater italského fotbalu

49:37 – Česká stopa v Serii A – jak se dnes daří českým krajánkům?

FC podcasty najdete na:

Tip na dárek: potěšte fotbalového fanouška plakátem 442 prints

E-shop 442prints.cz nabízí širokou nabídku týmových i hráčských plakátů, které připomínají fotbalové dresy a jsou tištěné na kvalitní křídový papír velikosti A3. Hodí se do kanceláře i dětského pokoje.

Přečíst

Související články

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie

Žádný šprým, Sparta má zase velký tým. Nasajte euforii z Letné i ze sítí

Sparta - Galatasaray 4:1 a zasloužený postup do osmifinále. Letná vybuchla nadšením, stejně tak sociální sítě. Projděte si ty nejlepší reakce z twitteru.

Sparta
Popup se zavře za 8s