Jak se zrodil neapolský zázrak? Italský fotbal pod lupou Černíka s Pikousem

22. březen 2023
Sdílejte:
Spanilá jízda Neapole za titulem. Trable Juventusu a Pavla Nedvěda. Nostalgické vzpomínky na zlaté časy italského fotbalu. A výkony českých fotbalistů v Serii A. Experti na italský fotbal Jan Pikous a Bart Černík vyprávějí o aktuálních tématech z Apeninského poloostrova.
Hosté 19. dílu FC podcastu: Jan Pikous a Bartoloměj Černík.Foto: Tomáš Cetkovský

Itálii má většina Čechů spojenou s dobrým vínem a dovolenou, dlouhá léta jsme navíc byli zvyklí soustředit svou pozornost na Apeninský poloostrov i kvůli elitním českým fotbalistům. Časy Skuhravého, Nedvěda nebo Jankulovského jsou už dávnou minulostí, stejně jako doba, kdy Serie A platila za nejlepší soutěž v Evropě.

I když upadl trochu v zapomnění, vyplatí se italský fotbal sledovat, o čemž vás přesvědčíme v novém díle Football Club podcastu V Lize mistrů jsou po 17 letech tři italské týmy ve čtvrtfinále. Titul by se měl po 33 letech vrátit do Neapole, poprvé od triumfu s Diegem Maradonou v sestavě. Do velkých problémů se dostal Juventus včetně Pavla Nedvěda a k záchraně by měla bez problémů dojít Monza Silvia Berlusconiho.

Řeč bude ale taky o současných českých fotbalistech na Apeninském poloostrově. Hosty jsou dva fotbaloví experti, fanoušci a podcasteři. Jan PikousKontrapresinku, který je také přispěvatelem Football Clubu v pravidelné rubrice Albion, a Bart Černík z redakce iRozhlas.cz při Českém Rozhlase.

Dobrý vstup do jara i při poslechu našeho podcastu!

Hlavní témata podcastu:

1:26 – Kouzlo italského fotbalu.

5:38 – Sever vs. jih: regionální rozdíly Serie A

8:45 – Zašlá sláva italské ligy – kvalita hráčů, evropské poháry, peníze, marketing

16:38 – Tajemství úspěchu SSC Neapol

28:00 – Problémy Juventusu – výsledková krize, trest za finanční machinace, konec Pavla Nedvěda

42:15 – Silvio Berlusconi a jeho návrat do nejvyšších pater italského fotbalu

49:37 – Česká stopa v Serii A – jak se dnes daří českým krajánkům?

FC podcasty najdete na:

Tip na dárek: potěšte fotbalového fanouška plakátem 442 prints

E-shop 442prints.cz nabízí širokou nabídku týmových i hráčských plakátů, které připomínají fotbalové dresy a jsou tištěné na kvalitní křídový papír velikosti A3. Hodí se do kanceláře i dětského pokoje.

Přečíst

Související články

Trouba to byl! V cestě ke zlatu stál v Chile i ruský rozhodčí, vzpomínají vicemistři světa

V roce 1962 se touto dobou hrál československý šampionát snů. Odepisovaní reprezentanti porazili slavné Španěly a nastartovali jízdu až do finále mistrovství světa v Chile. Vítejte ve fotbalovém světě bez teplé vody, s tajnými policisty ve výpravě či směšnými odměnami za finále.

Historie

Zrušit nadstavbu? Kritizované ligové finále očima expertů

Liga má za sebou nadstavbu, ve které Sparta uhájila první místo po základní části a o poslední místenku do Evropy a přímý sestup se hrálo do poslední chvíle. Zvyšují zápasy navíc atraktivitu české ligy, nebo jde jen o uměle nastavovanou kaši? Zeptali jsme se osobností z fotbalového prostředí.

Anketa

Votroci povstaňte! Hradec mění tvář a prodává permanentky na nový stadion

Stadionem to nekončí, chceme mezi velké kluby, vzkazuje hradecký klub a ukázal nové logo.

Zprávy
Popup se zavře za 8s