Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Jak restartovat Jankta? Může hrát desítku, není typické křídlo

15. srpen 2022
Sdílejte:
Jakub Jankto se ve Spartě pokouší restartovat kariéru. Naposledy v Getafe neuspěl i proto, že po něm chtěli moc bránění a nedali mu svobodu, kterou potřebuje, aby využil svůj unikátní souběh dovedností. Jak z něj dostat maximum? Ukážeme vám to na rozboru jeho taktických rolí v předchozích týmech.
Vyložíme karty na stůl.Foto: AC Sparta Praha

Český reprezentant Jakub Jankto se v nejlepších fotbalových letech (je mu 26 let) rozhodl pro návrat do české ligy. I při pohledu na to, kde ho naposledy využíval reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý, se zdá, že v Česku Jankto zůstává neznámým hráčem. Lépe řečeno, jeho dovednosti zůstávají zdejšímu většinovému publiku skryty.

Je to dané tím, že do italského Udinese odešel ze slávistické mládeže ještě jako teenager v roce 2014. V cizí zemi se i skrze hostování v Ascoli otrkal a následně si v dresu Udinese a Sampdorie Janov zahrál v Serii A. V létě roku 2021 přestoupil do Getafe, kde se mu ale nedařilo. I kvůli tomu, že po něm v klubu z madridského předměstí chtěli, aby hrál jiný post, než na který byl z Itálie zvyklý. A na stejný post, který mu nevyhovoval ve Španělsku, ho naposledy Šilhavý v reprezentaci dával.

Teď Jankto kariéru zkouší restartovat ve Spartě. Co jí přináší a kam by ho měli Brian Priske i reprezentační trenér postavit, aby z něj dostali maximum a vystřelili křivku jeho výkonnosti opět vzhůru? Zkusíme jim poradit na základě analýzy Janktovy hry v předešlých týmech.

Související články

Dostal do Česka mládežnické kempy Realu. City se s ním nemůžou rovnat, říká

Tomáš Klečka v Česku a na Slovensku už dlouhá léta organizuje dětské kempy. Nyní na malé fotbalisty a jejich rodiče cílí spoluprací s Realem Madrid. Které značky mají ve fotbalovém světě největší hodnotu a jak si dnes vede tuzemský mládežnický fotbal?

Rozhovor

Video: Bořilova pata v ofsajdu? Ptáme se: Měl gól Slavie platit?

Sporný moment v Edenu pomohl Slavii k vyrovnání. Fanoušci se nyní na sociálních sítích přou, jestli byl kapitán sešívaných Jan Bořil v ofsajdu. Jak to vidíte vy?

Česká liga

Co čeká Liberec s Kaniou? A proč by Evropa v příští sezoně mohla klubu ublížit?

Nový majitel Liberce Ondřej Kania může do českého fotbalu přinést svěží vítr. Bude jeho projekt úspěšný? V čem se musí Severočeši z posledních sezon poučit? Jaké jsou vhodné posily? A jak moc by současný kádr přebudoval pravděpodobný budoucí trenér Radoslav Kováč? Poslechněte si další epizodu Football Club podcastu.

Podcast
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.