Koupit předplatné

Jak restartovat Jankta? Může hrát desítku, není typické křídlo

15. srpen 2022
Sdílejte:
Jakub Jankto se ve Spartě pokouší restartovat kariéru. Naposledy v Getafe neuspěl i proto, že po něm chtěli moc bránění a nedali mu svobodu, kterou potřebuje, aby využil svůj unikátní souběh dovedností. Jak z něj dostat maximum? Ukážeme vám to na rozboru jeho taktických rolí v předchozích týmech.
Vyložíme karty na stůl.Foto: AC Sparta Praha

Český reprezentant Jakub Jankto se v nejlepších fotbalových letech (je mu 26 let) rozhodl pro návrat do české ligy. I při pohledu na to, kde ho naposledy využíval reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý, se zdá, že v Česku Jankto zůstává neznámým hráčem. Lépe řečeno, jeho dovednosti zůstávají zdejšímu většinovému publiku skryty.

Je to dané tím, že do italského Udinese odešel ze slávistické mládeže ještě jako teenager v roce 2014. V cizí zemi se i skrze hostování v Ascoli otrkal a následně si v dresu Udinese a Sampdorie Janov zahrál v Serii A. V létě roku 2021 přestoupil do Getafe, kde se mu ale nedařilo. I kvůli tomu, že po něm v klubu z madridského předměstí chtěli, aby hrál jiný post, než na který byl z Itálie zvyklý. A na stejný post, který mu nevyhovoval ve Španělsku, ho naposledy Šilhavý v reprezentaci dával.

Teď Jankto kariéru zkouší restartovat ve Spartě. Co jí přináší a kam by ho měli Brian Priske i reprezentační trenér postavit, aby z něj dostali maximum a vystřelili křivku jeho výkonnosti opět vzhůru? Zkusíme jim poradit na základě analýzy Janktovy hry v předešlých týmech.

Související články

Držte se, český fotbal vzlétá. Komentář Filipa Horkého

Pojďme si spočítat, jak na zlepšující se práci ligových klubů s fanoušky všichni vyděláváme…

Komentář

Guardiolova nečekaná prohra odhalila pana nepostradatelného. A co dělali rozhodčí na Tottenhamu?

Šlágr kola poznamenaný kontroverzními výroky sudích. Nečekaná porážka lídra a další prohloubení krize v táboře United. Víkendové dění v Premier League přineslo spoustu zajímavých poznatků, o nichž se rozepisuje nové vydání Albionu.

Albion

Chytil v Teplicích selhal. První liga s Jakubem Podaným

Proč Slavia přestala dávat góly? Měla kopat penaltu? A v čem chyboval Mojmír Chytil? Aktuální ligové otázky řešíme s Jakubem Podaným.

První liga
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.