Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Video: Všechny góly z rekordního derby v Edenu

29. duben 2024
Sdílejte:
Slavia měla krásnou sobotu. Její ženský tým porazil Spartu 4:1, výrazně se přiblížil titulu a ještě sešívané stanovily nový návštěvnický rekord. Ve videu ze zápasu si můžete vychutnat všech pět gólů.
Tereza Szewieczková se raduje z gólu do sítě Sparty.Foto: Martin Malý / SK Slavia Praha

Slavia v Edenu po dvou gólech Terezy Szewieczkové, a jednom Denisy Veselé a Martiny Šurnovské porazila Spartu 4:1, za kterou korigovala Petra Bertholdová.

Slavia tak vede čtyři kola před koncem soutěže už o deset bodů a za týden se na Slovácku může definitivně radovat ze zisku titulu.

Byl by to třetí v řadě pro sešívané, které jsou zároveň ve hře i o třetí double v řadě, když ve finále poháru narazí na Slovácko. Tenhle souboj o pohár se hraje ve středu 8. května od 12:45 hodin ve Velkém Meziříčí.

Rekordní návštěva

Slávistky v sobotu nepotěšila jen výhra, ale i návštěva na hlavním stadionu v Edenu, kde se ženské derby mimořádně hrálo. Dorazilo 6216 diváků, což je nový český ligový rekord.

Pro Slavii je jistě cennější i kvůli tomu, že ho dosud držela Sparta, když v březnu 2023 na Letnou na derby přišlo 5734 diváků.

Když se letos v březnu hrálo předchozí ligové derby Slavia – Sparta (3:3) na domácím stadionu slávistek v Horních Měcholupech, dorazilo na něj 1050 diváků.

Absolutní český rekord v návštěvnosti na zápase ženského fotbalu byl zapsán v roce 2017 v Plzni, kde na zahajovací zápas mistrovství Evropy sedmnáctiletých Česko – Francie (1:2) přišlo 10 219 diváků.

Reprezentační áčko svůj rekord stanovilo loni v listopadu, kdy v Hradci na kvalifikační zápas s Bosnou dorazilo 7488 diváků.

Klubový český rekord drží také slávistky, které v Edenu v roce 2019 při čtvrtfinále Ligy mistryň s Bayernem podporovalo 6882 diváků.

„6 216 diváků na ženském fotbale je skvělé číslo a pro holky jistě velká odměna. Jsou to totiž právě ony, které se svými dlouhodobými výkony zasloužily o to, že je fanoušci chodí podporovat v hojném počtu nejen do Měcholup, ale také na velké zápasy do Edenu,“ hodnotí diváckou kulisu ředitel strategické komunikace Slavie Jakub Splavec.

„Celkově se dnešní den povedl. Krásné počasí, bohatý doprovodný program v čele s nabitou fanzonou #SlaviaFest a věřím, že návštěvě pomohla i předzápasová kampaň. Tam však opět patří díky našim holkám, které si ji vzaly za svoji a udělaly maximum pro co nejlepší výkon na hřišti i mimo něj. Kromě jednoznačného výsledku a rekordního počtu diváků nás dnes těší i to, že jsme společně i s fanoušky, Nadačním fondem Slavie a dalšími partnery přispěli 115 tisíc pro nemocného Jáchyma,“ dodává Splavec.

Partneři projektu Girl Power

  • yoursport: Už od roku 2013 zajišťujeme sportovním klubům kompletní vybavení a špičkový servis. Zvládneme se postarat o ligový tým, ale baví nás i spolupráce s menšími kluby. Dodáváme kvalitní vybavení od značky Macron, která obléká řadu velkých fotbalových, basketbalových, ragbyových i dalších sportovních klubů a na evropském trhu patří k absolutní špičce. Jakýkoliv sportovní klub tak dokážeme obléknout od hlavy až k patě, a to včetně realizačního týmu a fanoušků.
  • Betano: Sázková kancelář působící na 11 světových trzích, včetně Česka. Je také oficiálním partnerem EURO 2024.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s